KošarkaNOVA POBJEDA RAGUSE

Nije gošće ‘ubila‘ prva serija prvakinja, ali jest druga iako je bila kraća. Sjajne brojke Ive Todorić. Nema druge nego joj zapljeskati!

12. listopada 2024. - 20:30

Nakon 2:0 Raguse, Tihana Stojsavljević je prva pogodila za dva, KAŽL je odgovorio serijom 8:0. Vodio je i s 10:5, a do kraja prve četvrtine, u preostalih 7 minuta i 7 sekundi - 20:0 aktualnih prvakinja!

Taj niz se nastavio u drugoj četvrtini – Lea Hajdin je pogodila šut za dva te je bilo 27:10. Gošće su prekinute post u napadu nakon osam minuta i 17 sekundi igre. Ali, nije bilo gotovo. Sa samo 6 koševa viška je Ragusa otišla na veliki odmor (38:32), pred kraj treće četvrtine KAŽL je izjednačio (55:55), izjednačio je još jednom i u posljednjoj četvrtini (65:65), a zatim 12:0 Raguse (77:65). KAŽL, koji je dobio obje prvenstvene utakmice protiv Raguse prošle sezone (jedini sastav kojeg prvakinje nisu uspjele dobiti), nije niti jednom vodio u nastavku.

Piše se nova pobjeda (82:70), a pamtit će se igra Ive Todorić. Dovoljno je spomenuti kako je imala valorizaciju 39! Bila je prvi strijelac utakmice s 22 koša, pogodila je 7 od 12 šuteva iz igre, te sva četiri slobodna bacanja. Bila je prvi skakač utakmice – 12 skokova. Bila je prvi asistent utakmice – 8. Bila je prvi kradljivac lopti – 4. Plus imala je jednu blokadu. Nitko više od nje, te je bilo: sjedi pet!

Lijepo je na kraju vidjeti kod Raguse i brojke kapetanice Carmen Miloglav (14 koševa, 3 skoka, 4 asistencije), Lee Hajdin (12 koševa, 7 skokova, 2 asistencije), Tihane Stojsavljević (14 koševa, 10 skokova, 2 asistencije) te Anđele Šipke (12 koševa, 5 skokova). Ella Majstorović je ubacila 5 koševa plus imala jedan skok, Nevena Vučković doprinijela pobjedi s 3 koša, 3 skoka, te asistencijom. Još su igrale Dolores Stabile, Marija Rozić i Marija Đuranović. U sastavu je bila i Andrea Milat. Uz trenericu Simonu Šodu na klupi su bili Alma Majstorović i Željko Cota.

Ragusa - KAŽL 82:70 (Tihana Stojsavljević)

Tonči Vlašić/

Ragusa - KAŽL 82:70 (Iva Todorić)

Ragusa - KAŽL 82:70 (Carmen Miloglav)

Ragusa - KAŽL 82:70 (trenerica Simona Šoda)

Ragusa - KAŽL 82:70 (Lea Hajdin)

Ragusa, aktualni prvak, koji lovi peti ukupno i peti u nizu naslov prvaka Hrvatske, ima 3/0 na startu sezone 2024./25., a s čime se još mogu pohvaliti Trešnjevka 2009. i Plamen Požega.

Iduće subote, 19. listopada, gost je Broda na Savi, a zatim u Dubrovnik dolazi Medveščak (26. listopada). Brod na Savi i Medveščak su nakon 3. kola bez pobjede.

12. listopad 2024 20:33