KošarkaEUROLIGA

Mario Hezonja je s Unicsom u četiri minute nadoknadio 15 koševa zaostatka nakon čega je Monaco krenuo u zadnji napad....

23. veljače 2022. - 08:04

Unics je izgubio na gostovanju u Kneževini, Monaco je i drugi put ove sezone bio uspješniji, sad sa 79:76, te je i dalje živ u lovu na mjesto među osam najboljih u Euroligi koji će igrati u doigravanju za prvaka.

U odgođenoj utakmici 20. kola Monaco je vodio s 15 koševa razlike, ali je 24 sekunde prije kraja četvrte četvrtine Unics tricom Jay Maya izjednačio na 76:76. Sedam sekundi do kraja Mike James je pogodio tricu iz 'kornera', Unics se nije uspio izvući u preostalom vremenu, te gubi ukoliko na kraju bude bodovno poravnat s Monacom.

James je predvodio Monaco, Mario Hezonja Unics. Domaćin je imao na poluvremenu osam koševa viška (44-36), sredinom treće trećine plus 13 (51:38). Hezonja je do kraja treće smanjio zaostatak (61:55), ali nakon toga četiri minute Unics bez ubačaja, te je u 36. minuti na semaforu svjetlilo 70:55 za domaćina. Ali, zahvaljujući Hezoniji i Mayu Unics je došao do izjednačenje. Ali, u posljednjem napadu domaćina za pobjedu pogodio James, koji je postigao ukupno 25 koševa i imao 7 asistencija, dok je Hezonja utakmicu zaključio s 20 koševa, 8 skokova, 5 asistencija, 2 osvojene lopte i blokadu, na njemu je napravljeno pet prekršaja, pogodio je 7 od 16 šuteva iz igre od čega 3 od 7 za tricu, te ubacio 3 od 4 slobodna bacanja.

Unics Kazan je za dva dana gost Baskonije. Unics je sedmi s 13/12, Monaco je sad osmi s 13/13, četvrti Olympiacos i peti Zenit imaju po 14/9, šesti CSKA 14/10, prvi ispod crte su deveti Fenerbahče s 12/10, deseti Anadolu Efes s 12/12, koliko ima i Bayern, dvanaesti je Macabbi 11/12...

Na prva tri mjesta su Barcelona i Real s po 20/5, dok je treći Milano sa 17/7

Baskonia je na 16. mjestu u konkurenciji 18 klubova s omjerom pobjeda i poraza 7/17.

08. rujan 2024 09:55