KošarkaITALIJA |

CANTU IMAO U 39. MINUTI ČETIRI KOŠA VIŠKA Hrvoje Perić i ekipa izveli preokret u posljednjoj minuti, te upisali desetu pobjedu

8. ožujka 2021. - 15:33
Hrvoje Perić, 35-godišnji Dubrovčanin, košarkaš Triestea, talijanskog prvoligašaAllianzpallacanestrotrieste

Cantu je kod Triestea poveo krajem prve četvrtine, imao u drugoj četvrtini 13 koševa viška (35:22), u trećoj četvrtini bio dva puta na plus 9 (60:51 i 65:56), dok je posljednju minutu četvrte četvrtine dočekao s vodstvom 75:71. Ipak, nije se na kraju radovao, te se nije dogodilo iznenađenje. Trieste je u zadnjih 56 sekundi posljednje četvrtine napravilo 11:4, pobijedio sastav sa začelja, te ostvarilo desetu prvenstvu pobjedu. Sad je na polovičnom učinku, te na šestom mjestu talijanske Serie A.

Hrvoje Perić je za 23 minute igre postigao za Trieste 7 koševa, te imao 4 skoka i asistenciju. 35-godišnji Dubrovčanin je jedini odigrao svih deset minuta posljednje četvrtine, svojim iskustvom, igrom u obrani, koševima, skokovima, asistencijom, doprinio je preokretu.

Bila je ovo druga prvenstvena utakmica Perića nakon povratka u Trieste, te prva pobjeda. U prvom susretu poražen je kod Brindisia, drugoplasiranog sastava. Na vrhu poretka je Milano sa 16/3, drugi Brindisi ima 14/5, zatim slijede: Virtus Bologna sa 14/6, Sassari s 13/6, Venezia s 12/8, Trieste s 10/10, Pesaro i Brescia s 9/10, Treviso s 9/11, Cremona Fortitudo Bologna sa 7/12, Reggiana i Trento sa 7/13, te Cantu i Varese sa 6/14.

Osam kola je do kraja ligaškog dijela nakon čega osam najboljih igra dopigravanje za prvaka. Trieste je 13. ožujka gost Reggiane, a 21. ožujka će ugostiti Veneziu.

08. svibanj 2024 11:25