Županija Korčula

KORČULA DOMAĆIN DESETIM STRUKOVNO-SPORTSKIM SUSRETIMA STUH-a

STRUKOVNA I SPORTSKA NATJECANJA ČLANOVA SINDIKATA 4. sindikalna regija pobjednik susreta

KORČULA DOMAĆIN DESETIM STRUKOVNO-SPORTSKIM SUSRETIMA STUH-a
Prošlog su vikenda, od 8. do 11. studenog, hoteli HTP-a Korčula, bili domaćini Desetim strukovno-sportskim susretima Sindikata turizma i usluga Hrvatske (STUH). Budući da Korčula pripada pobjedničkoj 4. Sindikalnoj regiji, pobjednički pehar ove je godine ostao na otoku.
 
Susreti su zamišljeni kao strukovna, ali i sportska natjecanja članova Sindikata, i jedini je susret takvog tipa u Hrvatskoj. Članovi sindikata podijeljeni su po sindikalnim regijama, a osim strukovnih disciplina, kuharstva, slastičastva, konobarenja, barmeni, sobarice i recepcionari, natječu se i u sportskim disciplinama poput boćanja, malog nogometa, pikada, stolnog tenisa i potezanja konopa. Puno smijeha i zabave, ali i žustrog navijanja uz natjecateljski duh.
 
Deseti strukovno-sportski susreti otvoreni su u kino dvorani Centra za kulturu u Korčuli. Otvaranju su uz brojne goste i uzvanike, nazočili i predsjednik Saveza samostalnih sindikata Hrvatske Mladen Novosel, predsjednik Sindikata prometa i veza Hrvatske Josip Lisićak, u ime gradonačelnika Korčule Andrije Fabrisa nazočili su Marko Skokandić, predsjednik Gradskog vijeća i Ivan Šale, zamjenik gradonačelnika, direktorica Tursitičke zajednice Korčule Hana Turudić, direktorica hotela Marko Polo Željka Žanetić i mnogi drugi. Osim pozdravnih govora, predsjednik STUH-a Eduard Andrić dotaknuo se i problema uslužnih djelatnosti u turizmu spomenuvši niske plaće, odlijev radne snage, nedostatak turističkih radnika povišicu neoporezivih naknada koju je najavilo Ministarstvo financija. Svečano otvaranje uveličali su i Kumpanjija iz Pupnata te klapa Koštil.
 
Kuhari i slastičari natjecali su se u pripremanju hladnog predjela, glavnog jela i deserta u hotelu Port 9, barmeni u pripremanju kratkih koktela u hotelu Marko Polo, sobarice u pripremi soba, konobari u pripremi stola i posluživanju jela.
Prvi je dan započeo natjecanjem recepcionara, a drugi dan nastavljen natjecanjima sobarica, kuhara, slastičara, konobara i barmena, dok su se istovremeno odvijala i sportska natjecanja u boćanju, malom nogometu, pikadu, stolnom tenisu i potezanju konopa u Korčuli i okolnim mjestima.

Ukupni pobjednik ovogodišnjeg strukovno-sportskog susreta STUH-a je 4. Regija kojoj pripada i Korčula, pa je na završnoj večeri pobjednički pehar uručen povjereniku 4. Sindikalne regije Lovri Raffanelliju. Budući da su se domaćini iz Korčule pokazali u izvrsnom svjetlu gostoprimstvom, ali i organizacijom, pobjednički je pehar ostavljen ekipi HTP-a Korčula, a u ime
predsjednika Radničkog vijeća Marina Didovića, pehar je uručen Slavenu Petkoviću, voditelju hrane i pića u hotelu Korčula De La Ville.

U nastavku pročitajte ukupni poredak natjecanja:
UKUPNI: Četvrta regija struka 36 + sport 16 = 52 osvojila je najveći broj
bodova
KUHARI
Treće mjesto - brončanu medalju osvojila je ekipa Četvrte regije – u sastavu:
1. Jasa Batistić
2. Frana Bosnić
Drugo mjesto – srebrenu medalju – osvojila je ekipa Prve regije u sastavu:
1. Dario Jelušić
2. Mauro Momić
Prvo mjesto – zlatnu medalju – osvojila je ekipa Treće regije u sastavu:
1. Tomislav Šafar
2. Aljoša Tomljenović
SLASTIČARI:
 
Treće mjesto - brončanu medalju osvojila je Četvrta regija i natjecateljica Perica
Perišić
Drugo mjesto – srebrenu medalju – osvojila je Prva regija i natjecateljica
Romana Paulić
Prvo mjesto – zlatnu medalju – osvojila je Peta regija i natjecateljica Božica
Čorak.
KONOBARI:
Treće mjesto - brončanu medalju osvojila je ekipa Sekcije mladih u sastavu:
1. Matija Curić
2. Daniel Zović
3. Ana Mirković
Drugo mjesto – srebrenu medalju – osvojila je ekipa Četvrte regije u sastavu:
1. Marija Lučić
2. Marko Blitvić
3. Ružica Curać
Prvo mjesto – zlatnu medalju – osvojila je ekipa Pete regije u sastavu:
 1. Ivana Rukavina
 2. Martina Canjuga
 3. Zlatko Batistić
SOBARICE:
Treće mjesto – brončanu medalju osvojila je ekipa Pete regije u sastavu:
1. Jasna Pavlek
2. Snježana Andrijić
3. Sidonija Bobinac
Drugo mjesto – srebrenu medalju – osvojile su ekipe Sekcije mladih i Četvrte
regije u sastavu:
 Sekcija mladih
1. Luana Rojnić
2. Tajana Vrzić
 
3. Karla Kelemen
Četvrta regija:
1. Sanja Grljušić
2. Danijela Kraljević
3. Ivanka Gavrić
Prvo mjesto – zlatnu medalju dijele ekipe tri regije u sastavu:
Prva regija
1. Nevenka Radman
2. Ljiljana Čikada
3. Ruža Bakač
Druga regija:
1. Moravka Zgodić
2. Lidija Eržen
3. Mirjana Kalan
Treća regija –
1. Brankica Kolar
2. Edina Okanović
3. Ivanka Sladić
RECEPCIJA:
Treće mjesto - brončanu medalju osvojila je ekipa Prve regije u sastavu:
 1. Ognjen Gotesman
 2. Leila Bičić
Drugo mjesto – srebrenu medalju – osvojila je ekipa Treće regije u sastavu:
1. Kristina Magaš
2. Martina Diklić
Prvo mjesto – zlatnu medalju – osvojila je ekipa Četvrte regije u sastavu:
 1. Marina Lučin
 2. Ivan Lapenda
BARMENI:
 
Treće mjesto - brončanu medalju osvojila je ekipa Druge regije – u sastavu:
 1. Dominik Šanko
 2. Daniel Tomulić
Drugo mjesto – srebrenu medalju – osvojila je ekipa Sekcije mladih u sastavu:
1. Alen Đonlić
2. Mladen Jaklinović
3. Monika Jurcan
Prvo mjesto – zlatnu medalju – osvojila je ekipa Četvrte regije u sastavu:
 1. Hrvoje Lale
 2. Slaven Osmerčić
3. Mario Vulinović
SPORT:
STOLNI TENIS ŽENE:
Treće mjesto i brončanu medalju osvojila je ekipa Prve regije u sastavu:
1. Jadranka Babić
2. Silvana Sušić
Drugo mjesto i srebrenu medalju osvojila je ekipa Četvrte regije u sastavu:
1. Meri Špika i
2. Meri Šeputić
Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojila je ekipa Druge regije u sastavu:
1. Branka Maletić
2. Maja Đukes
STOLNI TENIS MUŠKARCI
Treće mjesto i brončanu medalju osvojila je ekipa Četvrte regije u sastavu:
1. Joško Barhanović
2. Josip Čagalj
Drugo mjesto i srebrenu medalju osvojila je ekipa Prve regije u sastavu:
1. Gordan Milić
2. Dalibor BJažić
 
Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojila je ekipa Sekcije mladih u sastavu:
1. Elio Salom
2. Ivan Carić
PIKADO ŽENE:
Treće mjesto i brončanu medalju osvojila je ekipa Četvrte regije u sastavu:
1. Andrea Beus
2. Lidija Kelam
3. Dolores Lujić
4. Anita Tuđan
Drugo mjesto i srebrenu medalju osvojila je ekipa Pete regije u sastavu:
 1. Mirjana Kalanj
 2. Vesna Pleško
 3. Ruža Gvozdenica
 4. Karolina Grčević
Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojila je ekipa Prve regije u sastavu:
 1. Ljiljana Čikada
 2. Kristina Percan
 3. Nada Orkić
4. Donatela Ferlora
PIKADO MUŠKARCI
Treće mjesto i brončanu medalju osvojila je ekipa Prve regije u sastavu:
1. Robert Perković
2. Danijel Došen
3. Dalibor Bjažić
4. Franjo Marjanović
Drugo mjesto i srebrenu medalju osvojila je ekipa Četvrte regije u sastavu:
1. Ante Grljušić
2. Nikola BUdigan
3. Zdenko Vicković
 
4. Nikša Šišić
Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojila je ekipa Sekcije mladih u sastavu:
1. Sandi Bradetić
2. Damir Šverko
3. Ivan Blažević
4. Elvis Turković
BOĆANJE ŽENE
Treće mjesto i brončanu medalju osvojila je ekipa Četvrte regije u sastavu:
1. Mirjana Barhanović
2. Ana Gyorek
3. Janja Omerović
Drugo mjesto i srebrenu medalju osvojila je ekipa Prve regije u sastavu:
1. Biserka Težak
2. Marija Vajentić
3. Mirjana Morin
Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojila je ekipa Druge regije u sastavu:
1. Evica Budimirović
2. Ana Martinčić
3. Alenka Radoslavić
BOĆANJE MUŠKARCI
Treće mjesto nema nitko:
Drugo mjesto i srebrenu medalju osvojila je ekipa Druge regije u sastavu:
1. Denis Martinčić
2. Siniša Škrlec
3. Nikola Đurić
Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojila je ekipa Četvrte regije u sastavu:
1. Željko Knego
2. Tonći Ševelj
3. Krešo Kordić
 
POTEZANJE KONOPA ŽENE (6 ŽENA + 2 MUŠKARCA)
Treće mjesto i brončanu medalju osvojila je ekipa Prve regije u sastavu:
1. Ruža Bakač
2. Nevenka Radman
3. Donatella Ferlora
4. Jadranka Babić
5. Silvana Sušić
6. Ljiljana Čikada
7. Dejan Klunić
8. Robert Perković
Drugo mjesto i srebrnu medalju osvojila je ekipa Četvrte regije u sastavu:
1. Katica Lobrović
2. Mladenka Majčica
3. Josipa Rajić
4. Marina Soko
5. Željka Vučina
 6. Jelena Mitić
7. Matko Munitić
8. Pero Poljak
Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojila je ekipa Pete regije u sastavu:
 1. Željka Bešenić
2. Vesna Pleško
 3. Emilija Mišak
 4. Valentina Košćak
 5. Jasna Zmajetić
6. Tena Konjević
7. Dražen Keretić
8. Josip Vukšić
POTEZANJE KONOPA MUŠKARCI (6 MUŠKARCI + 2 ŽENE)
 
Treće mjesto i brončanu medalju osvojila je ekipa Pete regije u sastavu:
 1. Ivan Hrs
 2. Dražen Keretić
3. Stanislav Vinković
4. Alen Ivanković
5. Hrvoje Kardum
 6. Josip Vukšić
7. Zvjezdana Ptiček
 8. Željka Bešenić
Drugo mjesto i srebrnu medalju osvojila je ekipa Četvrte regije u sastavu:
1. Bruno Bukvić
2. Joško Bobanović
3. Denis Ćustović
4. Nikša Šišić
5. Srđan Zelenković
6. Mario Urljević
7. Josipa Rajić
8. Marina Soko
Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojila je ekipa Prve regije u sastavu:
1. Valter Paris
2. Dario Jelušić
3. Maruo Momić
4. Alen Đonlić
5. Marino Baldaš
6. Mladen Jaklinović
7. Monika Jurcan
8. Amanda Bubić
NOGOMET
Treće mjesto i brončanu medalju osvojila je ekipa Pete regije u sastavu:
 
1. Ivan Hrs
2. Zlatko Batistić
3. Nikola Biga
4. Ivan Tomkić
5. Dražen Draženović
6. Ivica Tomašković
7. Ante Andabak
8. Ante Soldo
9. Marko Španjol sudjelovao zbog ozljede Nikole Bige.
Trenerica Natalija Ćuk
Drugo mjesto i srebrenu medalju osvojila je ekipa Četvrte regije u sastavu:
1. Obrad Damjanović
2. Mladen Govorko
3. Ante Ćapin
4. Ivan Slišković
5. Dragi Raffanelli
6. Denis Fabijan
7. Ivan Hrnić
8. Hrvoje Eljuga
Trener: Sretan Batošić
Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojila je ekipa Prve regije u sastavu:
1. Danijel Moreše
2. Dario Mijatović
3. Sandi Bradetić
4. Erik Vitasović
5. Marino Baldaš
6. Franjo Marjanović
7. Emanuel Bilić
8. Vehbija Mustafić
Trener Mirko Gavrić
 
Naslovnica Korčula

Najčitanije

OTOK U BIJELOM Na Korčuli pao snijeg

OTOK U BIJELOM Na Korčuli pao snijeg
Na Korčuli su pale prve pahulje snijega. Iako se mještani nadaju snijegu u svojim naseljima, za sad je nekoliko ...
OTOK U BIJELOM Na Korčuli pao snijeg

Najnovije

Đe si?

Đe si?
Objektivu Dubrovačkog vjesnika ne može promaći šetač Uvalom. Nakon jutarnje, donosimo i poslijepodnevnu špicu i ...
Đe si?