SportKUP VUKŠIĆ 2020

Piše Marko Ledenko Mane
20. srpnja 2020. - 13:02

Na veličanstven način u subotu je završen malonogometni nogometni turnir "Vukšić kup 2020" na kojem su sudjelovale 34  ekipe iz Zadarske, Šibensko-kninske i Splitsko-dalmatinske  županije. Vukšićka Arena je po ocjeni svih ljudi koji su bili nazočni na finalu, sada najljepše malonogometno igralište u Dalmaciji. U petnaest dana trajanja turnira svi putevi su vodili u Vukšić,  koji je bio malonogometni centar Dalmacije.

Finalna završna večer počela je utakmicom za treće mjesto između  Konobe Nikol Murvica i Pokrovnika. Konoba Nikol došla je na utakmicu bez rezervnog  igrača,  ali imali su veliki motiv da osvoje treće mjesto na prestižnom turniru u Vukšiću. Od prve minute krenuli su žestoko i preko mladog Bruna Orlovića poveli 2 :0. Pokrovnik  je silovito uzvratio i preko Denisa Burazera  poravnao rezultat na 2:2. S tim se rezultatom otišlo na odmor. U drugom poluvremenu poznati i maestralni Ivan Čurjurić uzima stvar u svoje ruke i hattrickom odvodi  svoju ekipu do trećeg mjesta.

U dugoočekivanom velikom finalu sastali su se  prošlogodišnji pobjednik turnira Cb Enigma West Ham Ražine i najveće iznenađenje ovogodišnje turnira  Bila Vlaka. Za Bilu Vlaku  nastupila je kompletna  veteranska ekipa Podstrane, koja je dvostruki pobjednik veteranskog turnira Torcida kupa. Iskusni veterani postavili su čvrstu obranu ispred vratara Perice i brzim kontrama uništili su obranu  “Engleza“. Prvo poluvrijeme počelo je  silovitim napadima West Hama i granitna obrana Bile Vlake lakoćom odbija napade protivnika. Najbolji igrač turnira  vižljasti Zvonimir Teklić u brzoj kontri sjajno upošljava Lisicu, kojemu nije bilo teško matirati Milića za vodstvo 1:0. U drugom poluvremenu ista priča, West Ham napada a Bila Vlaka igra granitnu obranu i brzim kontrama izluđuju obranu “Engleza“. Ubojiti i nezaustavljivi tandem Teklić- Lisica iz brze kontre dovode Bilu Vlaku u vodstvo 2 :O.  Šlag na pobjedničku tortu stavlja najbolji igrač turnira Zvonimir Teklić, solo akcijom izmiješao je obranu West Hama i postigao gol za veliku pobjedu 3:1. Nakon završetka utakmice nastalo je veliko slavlje mnogobrojnih navijača Bile Vlake s njihovom domoljubnom navijačkom himnom “Bila Vlaka pasti neće, neće nikada“. Treba istaknuti da je tijekom cijele utakmice ekipa Bila Vlaka  bila bolji protivnik i na kraju su zasluženo podigli pobjednički pehar na radost svojih navijača. Bila Vlaka je malo mjesto u Općini Stankovci a dragi susjedi Vukšiću.

Prije finalne utakmice organizator turnira Športsko društvo Vukšić organizirao je bogatu tombolu , gdje je glavna nagrada bio LCD televizor.  Nakon uručenja nagrada najboljim pojedincima i ekipama, uslijedio je veliki vatromet .

Igralište pod Gradinom.   Suci: Hrvoje Klarić i Antonio Mutić

Utakmica za treće mjesto: KONOBA NIKOL MURVICA –POKROVNIK      5:2

KONOBA NIKOL MURVICA –POKROVNIK    5:2

KONOBA NIKOL MURVICA : Ćustić,  Čurjurić  3,  Orlović  2,  Sentić,  Šarlija,  Vukančić,  Matijević,  Škara.   Voditelj ekipe : Kristijan Starčević

POKROVNIK : Brajković,  Burazer  2,  Jolić,  Shihabi,  Menđušić,  Žilić,  Knežić,  Mijatović,  Jakovljević.    Voditelj ekipe : Ante Štrkalj

Finale : BILA VLAKA –CB ENIGMA WEST HAM RAŽINE    3:1

BILA VLAKA : Perica,  Buljan,  Jerčić,  Jurić,  Galiot,  Juričić,  Mandurić,  Barać,  Lisica  2,   Simunić,  Teklić  1,  Deur.    Voditelj ekipe :  Ante Perica -Đebra

CB ENIGMA WEST HAM RAŽINE -  Milić,  Radić, Perić, D. Knežević,  Dodik, P. Knežević, Franjkić, Ilić, Šamija  1,  Škugor, Palavra, Džalto       Voditelj ekipe: Marijo Polić

Najbolji pojedinci

Najbolji vratar turnira : Perica Perica -Bila Vlaka
Najbolji strijelac turnira s 6 postignutih golova : Ivan Čurjurić - Konoba Nikol Murvica
Najbolji igrač turnira : Zvonimir Teklić- Bila Vlaka