VaterpoloJUNIORSKO PRVENSTVO HRVATSKE U VATERPOLU

MORNAR NA 'POGON' DUJE AKRAPA OSVOJIO GRUŽ, JUG IMA NAJBOLJEG VRATARA PRVENSTVA Jugaši protiv Mladosti na kraju spašavali srebro, i u tome uspjeli pogocima Radića i Žuvele, te obranama Jurišića

25. siječnja 2020. - 22:13
Zadnje kolo je odlučivalo, a na kraju zadnja utakmica u kojoj je domaćin, Jug Adriatic osiguranje, trebao pobjedu od sedam i više pogodaka razlike protiv Mladosti za naslov prvaka jer je u prvoj utakmici posljednjeg 3. kola Mornar Brodospas s 13 razlike (15:2) dobio gradskog rivala Jadrana. Mladost je pak ostala uoči te zadnje utakmice, nakon pobjede Mornar Brodospasa u 3. kolu, bez izgleda za naslov prvaka, s osiguranom broncom, međutim, pobjedom protiv domaćina mogla je do srebra. U tom slučaju bi Jugaši uzeli broncu.

U 19.20 sati je u Gružu počela posljednja utakmica. Mornar je preselio na tribine nakon pobjede protiv Jadrana, imao je u tom trenutku zlato u ruci, te je čekao... Jugaši, koji su u 1. kolu dobili Jadran s 11 razlike, a u 2. kolu vodili sa četiri razlike uoči zadnje četvrtine protiv Mornar Brodospasa, ali na kraju se morali zadovoljiti samo s bodom (11:11), poveli su u prvom napadu protiv zagrebačkog sastava (Roberto Radić). Međutim, novo vodstvo imali su opet tek sredinom druge četvrtine (5:4), ali su ga brzo izgubili.

Mladost je na poluvremenu vodila sa 6:5 te je već tad bilo jasno kako zadnja utakmica neće odlučivati o prvaku, već o tome tko će biti drugi, a tko treći. Vodila je Mladost početkom treće četvrtine i sa 7:5, imala je dvije i pol minute prije kraja utakmice također dva pogotka viška (9:7). Ipak, nije uspjela dobiti domaćina, koji je s tri od ukupno jedanaest obrana Ivana Jurišića u završnici, te pogotcima Radića (dvije minute i 22 sekunde prije kraja) i Marka Žuvele (minuta i 31 sekunda do kraja) uspio izjednačiti na 9:9, izbjeći poraz te uzeti srebro.

3. KOLO
Mornar Brodospas - Jadran Split 15:2
Suci:
Maro Savinović (Dubrovnik) i Goran Gavrilović (Zagreb), delegat: Nikola Curić (Dubrovnik).
MORNAR BRODOSPAS: Roko Pavić (13 obrana), Ivan Rako (1), Petar Uvodić (2), Roko Akrap (1), Paolo Jakočević, Borna Japundžić (2), Duje Akrap (5), Roko Gudurić, Domagoj Butić (1), Jure Božan, Nevenko Rožić (3), Ante Carev, Antonio Kasum, Luka Dužević. Trener: Zdeslav Vrdoljak.
JADRAN SPLIT: Duje Đula (7 obrana), Maro Tiozzo, Marin Pavlović, Petar Čondić, Livio Kaurloto, Petar Vodopivec, Ante Elez (1), Ivan Tomeljak, Vito Janković (1), Tony Nardelli, Gojko Kapović, Lovre Tomić (3 obrane), Robert Stojanac. Trener: Andro Franičević.
Igrač više: Mornar BS 7/4, Jadran Split 3/0
Peterci: Mornar BS 4/4, Jadran Split 1/1
Četvrtine: 2:1, 3:0, 4:1, 6:0.

HAVK Mladost - Jug Adriatic osiguranje 9:9
Suci:
Dragan Štampalija (Šibenik) i Andrej Franulović (Rijeka), delegat: Nikola Curić (Dubrovnik).
HAVK MLADOST: Marko Miškić (11 obrana), Tomislav Stipo Samardžić (1), Braslav Glavinić, Martin Papež, Luka Brnetić (2), Fran Krpan, Roko Požarić (3), Marko Holzinger, Eugen Rumbak, Luka Mihić (1), Petar Paić, Vid Brčić, Sven Udović, Toni Bušić (2). Trener: Damir Vincek.
JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Ivan Jurišić (11 obrana), Nikola Ljepava, Dorian Raguž, Leo Cukrov, Zvonimir Perić, Nikola Šimunović (1), Marin Tomasović, Ivan Špetić, Roberto Radić (4), Hrvoje Zvono, Marko Žuvela (2), Ivan Vukojević, Petar Grbić, Luka Stahor (2). Trener: Đani Pecotić.
Igrač više: HAVK Mladost 11/1, Jug AO 13/2
Peterci: HAVK Mladost 2/1, Jug AO 1/1
Četvrtine: 2:2, 4:3, 1:2, 2:2.
POGLEDAJTE SEMAFOR
Rezultati, petak, 24. siječnja, 1. kolo: Jug Adriatic osiguranje - Jadran Split 19:8, Mornar BS - HAVK Mladost 16:11, subota, 25. siječnja, 2. kolo: Jadran Split - HAVK Mladost 7:9, Jug Adriatic osiguranje - Mornar Brodospas 11:11, 3. kolo: Mornar Brodospas – Jadran Split 15:2, HAVK Mladost – Jug Adriatic osiguranje 9:9.

Poredak: 1. Mornar Brodospas 7 bodova (+18), 2. Jug Adriatic osiguranje 5 bodova (+11), 3. HAVK Mladost 4 boda (-3), 4. Jadran Split bez boda (-26).

Najbolji vratar turnira je Ivan Jurišić (Jug AO), dok je najbolji strijelac s 13 pogodaka i najbolji igrač Duje Akrap (Mornar BS).

24. travanj 2024 04:35