VaterpoloZAVRŠNI TURNIR SVJETSKE LIGE ZA VATERPOLISTE

ALO, ALEXANDRESCU Prlainović 'kroz glavu' Marceliću, a onda je rumunjski sudac sudio kako je samo on to vidio

20. lipnja 2019. - 02:30
Nije uspjela Hrvatska dobiti prvi put Srbiju u Srbiji, koja je pobjedom u 2. kolu, u vaterpolskom El Clasicu, osigurala uoči zadnjeg kola prvo mjesto u skupini, dok će naši i Australija između sebe odlučiti tko će s druge, a tko s treće pozicije krenuti u četvrtfinale.

Andrija Prlainović je ‘kroz glavu’ Ivana Marcelića pogodio 55 sekundi prije kraja za konačnih 11:10. Naši su na 10:10 izjednačili 18 sekundi prije pogotka odluke (Loren Fatović), a nakon pogotka Prlainovića naš izbornik Ivica Tucak imao puno toga za reći rumunjskom sucu Adrianu Alexandrescu, koji je 38 sekundi prije kraja svirao našima prekršaj u napadu, a u posljednjim sekundama nije se oglasio kad je Maro Joković pokušao pobjeći svom čuvaru. Šest puta su naši imali minimalnu prednost, vodili dvije i po četvrtine. Nekoliko puta je naš junak bio Marcelić, ali i imao je i čuvar mreže Srbije Branislav Mitrović velikih obrana. Gotovo da nije bilo napada bez isključenja (ili dva!). Hrvatska je nakon druge četvrtine imala čak petoricu s dva isključenja, sva tri braniča (Ivan Buljubašić, Andro Bušlje i Hrvoje Benić), te Fatović i Ante Vukičević. S druge strane dva puta su u kućici bili Radomir Drašović i Filip Filipović.

Na početku treće četvrtine Hrvatska nije iskoristila (opet) igrača više za plus dva, a nakon toga smo ostali bez Buljubašića (treće isključenje). Srećom, obranili se te s dva igrača više stigli pogotkom Jokovića do vodstva 6:5, a nakon nove propuštene prilike za plus dva krenula je Srbija: Milan Aleksić s igračem više za 6:6, Stefan Mitrović u idućem napadu domaćih minutu i 53 sekunde prije kraja treće četvrtine do prvog vodstva (7:6). Minutu poslije je plus dva (Filipović iz peterca kojeg je skrivio Bušlje kojem je to bila treća osobna). Početkom četvrte četvrtine ostali smo i bez trećeg igrača (Benić) te zaostajali tri pogotka (Ognjen Stojanović za 9:6). Niz Srbije 4:0 prekinuo je svojim trećim pogotkom Joković nakon čega je Marcelić obranio peterac Prlainoviću. Xavi Garcia je četiri i pol minute prije kraja doveo Hrvatsku na pogodak zaostatka, a Joković realizirao peterac kad je otpao kod Srbije Filipović zbog treće (tri minute i 37 prije kraja). Srbije je odmah povela s 10:9 (treći pogodak Stojanovića). Dvije minute potom bez pogotka u vodi Tašmajdana, a nakon toga već opisana završnica. Na kraju utakmice razgovarali su Tucak i Alexandrescu. Dugo, dugo.
Srbija – Hrvatska 11:10
BEOGRAD Bazen Tašmajdan. Gledatelja 5500. Suci: Alexandrescu (Rumunjska) i Voevodin (Rusija).
SRBIJA: G. Pijetlović (1 obrana), Mandić, Stojanović (3), Drašović, Ćuk (2), D. Pijetlović, Vico, Aleksić (1), Jakšić, Filipović (2), Prlainović (2), S. Mitrović (1), B. Mitrović (5 obrana). Izbornik: Dejan Savić.
HRVATSKA: Bijač, Benić, Fatović (1), Lončar, Joković (4), Buljubašić (1), Vukičević (1), Bušlje, Miloš, Vrlić (1), Šetka, Garcia (2), Marcelić (8 obrane). Izbornik: Ivica Tucak.
Igrač više: Srbija 18/6, Hrvatska 15/5.
Peterci: Srbija 3/2, Hrvatska 2/2.
Četvrtine: 2:3, 2:2, 4:1, 2:4.

Rezultati 'B' skupine, 1. kolo: Hrvatska - Kazahstan 20:4, Srbija - Australija 12:8, 2. kolo: Australija - Kazahstan 14:5, Srbija - Hrvatska 11:10. Poredak: 1. Srbija 6 bodova, 2. Hrvatska 3 boda, 3. Australija 3 boda, 4. Kazahstan bez boda. Raspored 3. kola, 20. lipnja: Hrvatska - Australija, Srbija - Kazahstan.

25. travanj 2024 17:16