VaterpoloPRVA 'B' HRVATSKA LIGA VATERPOLISTA

BELLEVUE CRODUX SLAVI Boris Ivaniš pogodio za pobjedu s centra, i to sa zvukom sirene!

31. ožujka 2019. - 14:24
Hita Bellevue Crodux prema svom trećem uzastopnom naslovu pobjednika Prve 'B' hrvatske lige, a ukupno četvrtom. Ne zna za poraz. Dobio je osam od devet utakmica. Osmu pobjedu, iako nekompletan, ostvario je u 10. kolu, i to u Puli protiv Delfina, i to je do nje stigao pogotkom Borisa Ivaniša s centra, sa zvukom sirene. Bio je to Ivanišev peti pogodak na utakmici!

Bellevue Crodux je protiv Delfina vodio s 1:0, 3:2, zatim s tri pogotka u nizu stigao pred kraj treće četvrtine do prednosti 9:7. Početkom posljednje četvrtine još jednom je imao plus dva (10:8), a nakon što je domaćin izjednačio, vodio je i s 11:10. Delfin, koji je imao prednost 2:1, 4:3, 5:4, 6:5 i 7:6, izjednačio je na 11:11 tri minute i 10 prije kraja utakmice. Potom momčad trenera Marka Ivekovića nije iskoristila igrača više dvije minute prije kraja. Potom je Delfin imao brojčanu prednost u trenutku kad je u kućici bio Ivaniš, ali se dubrovački prvo'be'ligaš obranio. Iveković je deset sekundi prije kraja utakmica zatražio minutu dogovora. Zadnji napad - zadnja sekunda - potegao je s centra Ivaniš...

Pavo Ljepopio je imao 14 obrana, mrežu domaćina pogađali su osim Ivaniša još Leo Bogdanović tri puta, Toni Sambrailo dva puta, te Maro Gigović i Luka Vrdoljak po jednom. Još su igrali Ivan Jurić, Nikša Marković, Miho Lončarić i Bruno Vranješ

Bellevue Crodux ima 25 bodova, sedam više od druge Opatije, koja je s 23:9 dobila kod kuće Osijek. Siscia je u svom bazenu savladala KPK sa 14:12 te sad ima 16 bodova na trećem mjestu. Korčulani su četvrti s 13 bodova i utakmicom manje... U 11. kolu, u subotu, 6. travnja, KPK dočekuje Delfin, a Bellevue Crodux će u Gružu igrati s Jadranom iz Kostrene, koji dan poslije protiv KPK odigrati zaostalu utakmicu.
26. travanj 2024 22:32