VaterpoloVATERPOLSKA LIGA PRVAKA, 10. KOLO: JUG CO - WASPO HANNOVER 18:7

TKO JE PRVI, A TKO ZADNJI, BILO JE ODMAH JASNO Pobjeda broj devet, utakmica broj deset, razlika jedanaest

15. ožujka 2019. - 21:20
Jug CO – WASPO Hannover 18:7
DUBROVNIK
Bazen u Gružu. Gledatelja 300. Suci: Frauenfelder (Italija) i Gomez (Španjolska).
JUG CROATIA OSIGURANJE: Popadić (6 obrana), Macan (1), Fatović (1), Lončar (3), Joković (1), Garcia, Lozina (4), Merkulov (3), Kržić, Žuvela (1), Benić (2), Papanastasiou (2), Vukojević (1 obrana). Trener: Vjeko Kobešćak.
WASPO HANNOVER: Schenkel (6 obrana), Ćorušić (2), Bukowski, Real, Brguljan (1), Radović, Jokić, Preuss (1), Sekulić (1), Zech, Giorgetti (2), Winkelhorst, Goetz. Trener: Karsten Heinz Windt.
Četvrtine: 3:2, 5:1, 6:1, 4:3.

Nova europska pobjeda i nova tri boda Juga, koji je ostvario devetu pobjedu u desetom nastupu u skupinin 'B'. Osvojio je 28 od mogućih 30 bodova. I dalje je bez poraza. Sjajno. Drugi put je njegovu snagu osjetio WASPO Hannover, domaćin završnog turnira.

Prvi je u Gružu pogodio Luka Lozina, a odmah je uzvratio za goste Ante Ćorušić. Potom u 40 sekundi dva nova pogotka domaćina, koji više nije ispuštao prednost. Luka Sekulić je zaustavio niz Juga, koji je na kraju prve četvrtine vodio s 3:2. U drugoj četvrtini prvo nova dva pogotka Juga za vodstvo od tri razlike. Treći pogodak za goste postigao je Darko Brguljan nakon čega je Jug ubacio u 'četvrtu' te početkom treće četvrtine vodio s 9:3. Tobias Preuss je prekinuo niz domaćina, koji opet radi seriju. Ovaj put je nanizao šest pogodaka. Plus deset za Jug je bilo minuti i deset prije kraja treće četvrtine (14:4), više od toga – jedanaest - u prvoj minuti zadnje četvrtine u kojoj je mjesto među vratnicama Juga zauzeo Antonio Vukojević, a na klupu sjeo Toni Popadić, koji je još jednom svoj posao odradio bez greške.

Uglavnom, tko je prvi u skupini, a tko je zadnji, bilo je jasno svima. Najveća prednost je bila plus 12 (17:5 i 18:6). Četiri su kola do kraja. Smiješi se Jugu prvo mjesto u skupini. Plasman na završni turnir je sad i matematički osiguran. Treći Olympiacos i četvrti Szolnoki su suparnici u ovom kolu, a imaju po 13 bodova manje od Juga.
Pogledajte semafor!
Skupina 'B', 10. kolo, petak, 15. ožujka, Dubrovnik: Jug CO - WASPO Hannover 18:7, subota, 16. ožujka, Pirej: Olympiacos - Szolnoki, Split: Jadran - Spandau 04, Busto Arsizo: BPM Sport Management - HAVK Mladost.

Poredak: 1. Jug CO (utakmica više) 28 bodova, 2. BPM Sport Management 19 bodova, 3. Olympiacos 15 bodova, 4. Szolnoki 15 bodova, 5. HAVK Mladost 8 bodova, 6. Spandau 04 7 bodova, 7. Jadran Split 6 bodova, 8. WASPO Hannover (utakmica više) 6 bodova.

U 11. kolu, 27. ožujka, Jug CO je gost BPM Sport Managementa.

26. travanj 2024 18:05