VaterpoloVATERPOLSKA LIGA PRVAKA, 8. KOLO: OLYMPIACOS - JUG CO 10:10

NE VRAĆA SE JUG IZ PIREJA PRAZNIH RUKU Malo je nedostajalo da se nastavi savršen niz i nakon gostovanja kod prvaka Europe!

7. veljače 2019. - 00:24
Zaustavljen je savršen niz Jugaša, ali je hrvatski prvak i dalje neporažen u skupini 'B' europske Lige prvaka. Nakon što su prije 14 dana nadigrali Olympiacos, aktualnog prvaka Europe u svom Gružu s 10:6, sad su mu uzeli bod usred Pireja.

Tko je bio bliži pobjedi? Olympiacos je u drugoj četvrtini vodio sa 6:2, imao i vodstvo 7:4, a onda je, kao i prije dva tjedna u svom Gružu, hrvatski prvak ubacio u veću brzinu. U svom domu je napravio 6:0, a sad 5:0 te je pet minuta prije kraja utakmice u Grčkoj imao dva pogotka prednosti (9:7). Olympiacos je izjednačio iz dva peterca u svega deset sekundi, pregledavat će Jugaši događanja koja su prethodila drugom petercu.

Jug je minutu i pol prije kraja stigao do nove prednosti (10:9). Ipak, 19 sekundi prije kraja uspio je grčki prvak izjednačiti, i to je pogodio Genidounias, kojem je to bio peti pogodak na utakmici. U preostalom vremenu Jugaši su pokušali, ali nisu uspjeli odnijeti sva tri boda iz Pireja. Međutim, i ovih 10:10 je vrlo dobar rezultat...

Momčad trenera Vjeka Kobešćaka i dalje ima deset bodova više od Olympiacosa. Prva je u skupini. Već se može spremati za Final 8 u Hannoveru.

8. KOLO Olympiacos – Jug CO 10:10
PIREJ Suci: Adrian Alexandrescu (Rumunjska) i Arkadiy Voevodin (Rusija).
OLYMPIACOS: Pavić (6 obrana), Mylonakis, Skoumpakis, Genidounias (5), Fountoulis, Kakaris, Dervisis, Bušlje, Mourikis, Gounas (2), Argyropoulos (2), Obradović (1), Galanopoulos. Trener: Theodos Vlachos.
JUG CROATIA OSIGURANJE: Popadić (7 obrana), Macan, Fatović (1), Lončar (2), Joković (2), Garcia (1), Lozina, Merkulov (1), Kržić, Žuvela (1), Benić, Papanastasiou (2), Jurišić. Trener: Vjeko Kobešćak.
Igrač više: Olympiacos 13/5, Jug CO 8/5
Peterci: Olympiacos 2/2, Jug CO -
Četvrtine: 4:2, 3:2, 0:2, 3:4.
Gruž drugom pobjegao 6, a trećem 10 bodova
Semafor skupine 'B', 8. kolo, utorak, 5. veljače, Zagreb: HAVK Mladost - Szolnoki 8:11, srijeda, 6. veljače, Pirej: Olympiacos - Jug CO 10:10, Split: Jadran Split - BPM Sport Management 12:9, Hannover: WASPO Hannover - Spandau 04 11:7.