VaterpoloFINALE KUPA HRVATSKE ZA VATERPOLISTICE

MLADOSTAŠICE OBRANILE NASLOV Ni ovaj put POŠK nije uspio

23. prosinca 2018. - 02:30
Mladost – OVK POŠK 15:7
DUBROVNIK
Bazen u Gružu. Gledatelja 150. Suci: Maro Savinović (Dubrovnik) i Ante Bura (Šibenik). Delegat: Nikola Curić (Dubrovnik).
MLADOST: Nataša Šerkinić (12 obrana), Emmi Miljković (4), Petra Županić, Dea Domazet, Dina Lordan (4), Matea Skelin (1), Mia Topić (2), Katarina Tufeković, Petra Bukić (4), Rea Lacić, Lidija Crnički, Leona Janković, Roberta Petrov, Filipa Petrić. Trenerica: Mia Šimunić.
OVK POŠK: Marijeta Barišić (4 obrane), Klaudija Stana Jurić, Dora Vujević, Ema Carević (1), Elena Vukelić, Magdalena Butić, Magdalena Majlat, Jelena Butić, Lara Squiccimarro, Ivana Butić (1), Bruna Barišić (1), Domina Butić (4), Antonia Šerka (2 obrane), Paula Batinović. Trener: Tino Vegar.
Igračica više: Mladost 9/7, OVK POŠK 7/0
Peterci: Mladost 1/1, OVK POŠK 1/1
Četvrtine: 5:1, 2:3, 6:1, 2:2.

Mladostašice su obranila naslov. Stigle do svog sedmog slavlja u Kupu Hrvatske. Kao i prošle godine u Zagrebu, tako i ove u Dubrovniku, finale su izborile uvjerljivim uspjehom protiv šibenske Viktorie, a u finalu dobile OVK POŠK.

Prošle godine je finale bilo neizvjesno sve do sredine treće četvrtine. Tad je zagrebačka ekipa na svojoj Savi na brzinu, do kraja treće četvrtine, od 6:5 pobjegla do 10:5, te je sve uoči početka posljednje četvrtine bilo jasno (na kraju 10:6). Sad je uspjela pobjeći već na samom početku utakmice. Povela je 3:0, potom (kraj prve četvrtine) 5:1. Tino Vegar i prije nego je Mladost postigla peti pogodak nije skrivao da je razočaran kako je njegova ekipa otvorila finale.

Istina, tračak nade za splitski sastav ukazao se prvo u drugoj četvrtini kad su u dva navrata stigle na dva pogotka zaostatka (3:5 i 4:6), a potom i u trećoj (5:7). Ali, kad su se na slabu realizaciju igračice više nadovezale greške u obrani, Mladost je 'ubila' svaku nadu POŠK-a u njegov prvi uspjeh. Ponovno je, kao i lani, nizala pogotke krajem treće četvrtine. Sad čak sedam, a prvih pet od tih sedam u svega tri i pol minute. Ivana Butić je prekinula niz pogodaka Mladosti i post POŠK-a, koji je bez pogotka bio 8 minuta i 16 sekundi. Osjetio se u redovima OVK POŠK itekako izostanak prve vratarke Irene Barišić.

Za najbolju igračicu turnira izabrane je Dina Lordan. Njoj je trofej Turbo uručio Dario Trojan, a zlatne medalje i pobjednički pokal Mladosti te srebrne medalje OVK POŠK Zlatko Mateša, predsjednik HOO-a i Darko Vučić, izaslanik državne tajnice za sport Janice Kostelić.
Čaleta izbornik vaterpolistica
Renato Živković je novi/stari glavni tajnik HVS-a. Dobio je povjerenje članova UO za novi, četvrti mandat. Grad Zagreb je odabran kao mjesto potencijalnog održavanja završnog turnira Europa kupa, koji bi se trebao igrati od 5. do 7. travnja 2019. godine. Novi član Upravnog odbora HVS-a je Tomislav Ninić, predsjednik šibenskog Solarisa.

Novi izbornik reprezentacije do 17 godine je Zoran Bajić, trener Mladosti (zbog privatnih i obveza u Jugu s te dužnosti je odstupio Vjeko Kobešćak). Trener reprezentacije do 15 godina je Šibenčanin Denis Šupe, trener reprezentacije do 20 godina Splićanin Joško Kreković, trener Solarisa. Za trenera hrvatske sveučilišne vrste je određen Robert Sappe (Mladost). Marijo Ćaleta, trener šibenske Viktorie, novi je izbornik ženske seniorske reprezentacije, a reprezentaciju kadetkinje vodit će Mia Šimunić, trenerica Mladosti.

26. travanj 2024 18:40