VaterpoloVATERPOLSKI KUP HRVATSKE

JUGU SLATKO NA SAVI Uzvratio Mladosti, te doznao tko je drugi u Splitu

9. prosinca 2018. - 00:13
U odluci, tko će biti prvi, a tko drugi na kvalifikacijskom četvrtfinalnom turniru Kupa Hrvatske, skupini koja se igra na Savi, slavili su Jugaši protiv Mladosti s 10:9, te će u polufinalu završnog turnira, koji se igra u njegovom Gružu, igrati protiv Mornara BS, koji je zauzeo drugo mjesto u splitskoj skupini. Polufinala završnog turnira Kupa Hrvatske igraju se 22. prosinca. Dan poslije je na istom mjestu finale. U drugom polufinalu ogledat će se Mladost, koja je druga u Zagrebu, i splitski Jadran, pobjednik splitske skupine.

Jugaši su odlično otvorili utakmicu na Savi protiv Mladosti. Poveli s 3:0 (Loren Fatović, Xavi Garcia i Luka Lončar). Cosmin Radu i Lovre Miloš su doveli Mladost prvo na pogodak zaostatka, a nakon pogotka Garcije za vodstvo Juga 4:2 – do izjednačenja (Miloš 3:4, Radu 4:4). Potom dva bijega Lorena Fatovića te je Jug na plus dva (6:4). Konstantin Kharkov  je prekinuo taj niz te je domaćin u posljednjoj minuti treće četvrtine postigao peti pogodak, ali vrlo brzo, s igračem više, Daniil Merkulov je potpisao sedmi pogodak Juga. U posljednjoj četvrtini Garcija je svojim trećim pogotkom odveo Jug po drugi put na plus tri. Potom je i Radu postigao svoj treći pogodak za Mladost, ali vrlo brzo je opet plus tri za Juga, treći put na utakmici (Merkulov je postigao svoj drugi pogodak). Mladost s dva pogotka Kharkova stiže na pogodak zaostatka, Merkulov ne pogađa peterac, točnije, Ivan Marcelić brani. Antonio Petković je izjednačio na 9:9. Hrvoje Benić je minutu i 33  sekunde vratio prednost Jugu. Do kraja jedni i drugi nisu realizirali po jednog igrača više. Mladost je imala zadnji napad.

Ove sezone je sad 1:1 u ogledima Juga i Mladosti. Zagrepčani su slavili u Gružu za bodove u regionalnoj ligi.
27. travanj 2024 00:12