VaterpoloVATERPOLSKO PRVENSTVO HRVATSKE ZA MLAĐE JUNIORE

ZLATNI JURIŠ(IĆ) Gruž slavi, Jug CO prvak Hrvatske!

28. siječnja 2018. - 15:32

Ostalo je zlato u Gružu. Mlađi juniori Jug Croatia osiguranja su prvaci Hrvatske. Nastup na završnom turniru počeli su loše. Izgubili su od Zadra 1952 u 1. kolu s 10:9. Međutim, nakon toga pet pobjeda za ocjenu pet.

Redom, u skupini su dobili branitelja naslova, riječko Primorje EB s 8:4, zatim KPK s 10:5 te kao drugi u skupini razigravali za polufinale. U toj utakmici bolji od OVK POŠK s 5:4, zatim u polufinalu od Mornara BS sa 6:5 te u finalu od zagrebačke Mladosti s 10:5.

Finale. Samo jedan podatak. Jugov vratar Ivan Jurišić je zaustavio 17 od 22 udarca Mladostaša u okvir gola! Naravno, izabran je za najboljeg vratara turnira.

FINALE Jug CO – HAVK Mladost 10:5
DUBROVNIK Bazen u Gružu. Suci: Branko Banovac i Leo Kuzmanić (obojica iz Splita).
JUG CROATIA OSIGURANJE: Ivan Jurišić (17 obrana), Zvonimir Perić, Dorian Raguž (1), Nikola Ljepava, Luka Stahor (1), Ivan Vukojević (1), Đino Filippi, Roberto Radić, Ivan Špetić (1), Leo Cukrov (2), Ilar Savinović (1), Hrvoje Zvono (4), Marin Džamarija, Đino Franić. Trener: Miho Bobić, pomoćni trener: Maro Balić.
HAVK MLADOST: Matko Stipčević (6), Vid Brčić (1), Marko Dedić (2), Martin Papež, Luka Brnetić (2), Andrej Molnar, Roko Požarić, Marko Holzinger, Ivan Ratković, Braslav Glavinić, Petar Paić, Fran Krpan, Sven Udović, Toni Bušić. Trener: Dami Vincek.
Igrač više: Jug CO 8/4, HAVK Mladost 7/2
Peterci: Jug CO 1/1, HAVK Mladost 1/1
Četvrtine: 3:2, 2:2, 2:0, 3:1.

GOL PO GOL DO ZLATA
Prva četvrtina:
1:0 Leo Cukrov (1/igrač više), 1:1 Luka Brnetić (5), 2:1 Ivan Špetić (8/igrač više), 2:2 Luka Brnetić (8), 3:2 Hrvoje Zvono (8), druga četvrtina: 3:3 Marko Dedić (12/peterac), 4:3 Hrvoje Zvono (12), 4:4 Marko Dedić (13/igrač više), 5:4 Leo Cukrov (14), treća četvrtina: 6:4 Luka Stahor (18/peterac), 7:4 Hrvoje Zvono (19), četvrta četvrtina: 8:4 Hrvoje Zvono (25), 9:4 Ivan Vukojević (29/igrač više), 10:4 Dorian Raguž (30/igrač više), 10:5 Vid Brčić (32/igrač više).

KPK šesti, bronca Mornaru BS
KPK je na kraju šesti. Poražen je od Zadra 1952. u utakmici za peto mjesto sa 7:4. Toni Mozara, Frano Filippi, Beris Peručić i Domagoj Čale su postigli po jedan pogodak, a pod vodstvom Emila Nikolića i Marjana Kosovića još su igrali: Davor Skokandić, Marijan Duhović, Vinko Radovanović, Danijel Caktaš, Vikor Antunović, Marin Šegedin, Petar Tedeschi, Franko Fabris, Andrija Botica i Marin Čumbelić. KPK, koji je prvi put sudionik završnog turnira s mlađim juniorima, ostvario je na prvenstvu pobjedu i četiri poraza.

Broncu je osvojio splitski Mornar BS, koji je s 9:7 dobio u utakmici za treće mjesto riječko Primorje EB s 9:7. U utakmici za sedmo mjesto OVK POŠK je pobijedio Medveščak s 9:6.

Naj, naj, naj...
Jugaš Ivan Jurišić je najbolji vratar. Laskavi naslov najboljeg igrača igrača pripao je Mladostašu Luki Brnetiću, dok je najbolji strijelac s 13 pogodaka Mornarevac Marin Tomasović.

25. travanj 2024 20:37