VaterpoloVATERPOLO

ARRIVEDERCI SETTEBELLO Hrvatska u polufinalu Svjetskog prvenstva!

26. srpnja 2017. - 02:09

Bili smo hrabri. Nismo se prepali Italije. Nismo respektirali velikog Stefana Tempestija među vranicama. Ostali smo mirni i kad su suparnici igrali šporko, a suci očekivano zažmirili. I kad zbog takve igre suparnika nismo mogli prići bliže talijanskom golu, dočekali smo sjajne, milimetarski precizne udarce naših iz daljine, prije svega Xavi Garcije. Ohrabrio se i Ante Vukičević. Kapetan Sandro Sukno je također bio neumoljiv. Anđelo Šetka je dva puta zakucao s igračem više. Njegovim pogotkom je otvoreno najjače četvrtfinale Svjetskog prvenstva. Pamtit ćemo i pogodak Andra Bušlje u završnici kad nam je Italija od 7:10 stigla do 9:10.

Hrvatska je u polufinalu Svjetskog prvenstva! Jedna pobjeda je dijeli do šeste uzastopne medalje na svjetskim prvenstvima. Pet u nizu je već svjetski rekord, nešto što nitko nije uspio. Imat će dvije prilike za popraviti rekord. Prvu već u četvrtak protiv Srbije u polufinalu (22 sata). U drugom polufinalu će igrati Grčka i Mađarska.

Ivica Tucak je nakon druge četvrtine iznenadio. Povukao je na klupu Marka Bijača, a među vratnice stavio Ivana Marcelića. Stekli smo dojam kako su zbog toga ostali u obrani uložili daleko više energije. Naravno, bilo je grešaka, kako u obrani, tako i u napadu, ali očekivano u tako važnoj utakmici, gdje nije bilo ni sekunde predaha, međutim, Hrvatska je zasluženo slavila. Bila je bolja, dosta bolja te je prekinut niz Italije koja je na prethodna tri SP-a bila među četiri najbolja.

ČETVRTFINALE Hrvatska – Italija 12:9
BUDIMPEŠTA
Plivalište Alfred Hajós na Margaritinom otoku. Gledatelja 6.000. Suci:  Stavridis (Grčka) i Schwartz (Izrael).
HRVATSKA: Bijač (5 obrana), Macan, Fatović, Lončar, Joković, Buljubašić, Vukičević (1), Bušlje, Sukno (4), Krapić, Šetka (2), Garcia (4), Marcelić (5 obrana). Izbornik: Ivica Tucak.
ITALIJA: Tempesti (7 obrane), Di Fuvlio (1), Gitto, Figlioli (2), Presciutti, Mirarchi, Nora, Fondelli, Renzuto Iodice (3), Bodegas (1), Aicardi (2), Bertoli, Volarević. Izbornik: Alessandro Campagna.
Igrač više: Hrvatska 11/5, Italija 14/6
Peterci: Hrvatska 1/1
Četvrtine: 3:2, 2:3,  3:1, 4:3.

GOL PO GOL DO POLUFINALA
Prva četvrtina:
1:0 Šetka (2/igrač više), 2:0 Sukno (3/peterac), 2:1 Renzuto Iodice (5/igrač više), 2:2 Aicardi (5/dva metra), 3:2 Sukno (6/dva igrača više), druga četvrtina: 3:3 Figlioli (11/izvanka), 4:3 Sukno (12/igrač više), 5:3 Garcia (14/kontra), 5:4 Bodegas (15/igrač više), 5:5 Di Fuvlio (16/igrač više), treća četvrtina: 5:6 Figlioli (18/izvanka), 6:6 Garcia (21/izvanka), 7:6 Sukno (22/izvanka), 8:6 Šetka (24/igrač više), četvrta četvrtina: 9:6 Vukičević (25/izvanka), 9:7 Renzuto Iodice (28/igrač više), 10:7 Garcia (28/izvanka), 10:8 Aicardi (29/igrač više), 10:9 Renzuto Iodice (30/igrač više), 11:9 Bušlje (30/igrač više), 12:9 Garcia (32/kontra).

ČETVRTFINALA
Grčka - Crna Gora 12:7, Srbija - Australija 15:5, Mađarska - Rusija 14:5, Hrvatska - Italija 12:9

27. travanj 2024 05:58