VaterpoloVATERPOLO/TRIGLAV REGIONALNA LIGA

DESETKA JUGAŠA Opet pljesak Primorju, ali samo pljesak

27. siječnja 2017. - 22:31

Pljesak Primorju, ali opet bodovi Jugu. Kao i u Gružu, tako i sad u Rijeci, riječki sastav nije dozvolilo dubrovačkom opuštanje, natjerao ga je na veći angažman. U Gružu je bilo 11:9 za Jug CO, i bilo je rezultatski neizvjesnije, a sad 12:9.

Ukratko kretanje rezultata. Primorje EB je izjednačilo na 1:1, od 2:5 s tri pogotka u nizu stiglo do drugog izjednačenje na utakmici (5:5). Bilo je to dvije minute i 17 sekundi prije kraja druge četvrtine, ali nakon toga brzih 3:0 Jugaša, koji više nisu ispustili vodstvo.

Primorje je šesti pogodak postiglo 4 sekunde prije kraja druge četvrtine kada je smanjilo na 6:8, a sedmi nakon 49 sekundi igre u četvrtoj četvrtini kada su smanjili na četiri pogotka zaostatka (7:11). Jug CO  je jedanaesti pogodak postigao 3 minute i 42 sekunde prije kraja treće četvrtine, a dvanaesti dvije minute i 17 sekundi prije kraja (konačnih 9:12). Prevedeno, devet minuta i 25 sekundi Jugov sastav nije postigao pogodak.

Uglavnom, iako nisu odigrali za visoku ocjenu, Jugaši su i takvi za koplje ispred do jučer najvećeg rivala u čijim redovima je najbolji bio vratar Duje Jelovina sa 14 obrana.

U 12. kolu Jugaši dočekuju hercegnovski Jadran Carine. Derbi kola igra se u Gružu u subotu, 4. veljače. Jugaši prvi sa svih deset pobjeda i 30 bodova, a Jadran Carine Herceg Novi drugi s 22 boda. Treća je Mladost sa 16 bodova, ali dvije utakmice manje odigrane u odnosu na dva vodeća sastava...

11. KOLO Primorje EB – Jug CO 9:12
RIJEKA
Bazeni Kantrida. Suci: Nenad Periš i Branko Banovac (obojica iz Splita).
PRIMORJE ERSTE BANKA: Jelovina (14 obrana), Radu (2), Petrić, Power (1), Peroš (1), Čunko, Tkač (2), Rakovac, Mudražija, M. Vrlić, Vukičević, Paparić (2), Čubranić, Buljubašić (1).
JUG CROATIA OSIGURANJE: Bijač (11 obrana), Macan, Fatović (1), Lončar, Joković (1), Merčep, Farčić, Ivanković, Perrone (5), Benić, Obradović (3), Popadić, J. Vrlić (2).
Igrač više: Primorje EB 6/2, Jug CO 7/3
Peterci: Jug CO 1/1
Četvrtine: 2:3, 4:5, 0:3, 3:1.

27. travanj 2024 02:57