VaterpoloVATERPOLO/JUNIORSKO PH

DOBILI DOMAĆINA Jugaši slavili nakon 0:3, 1:4, 2:5...

6. siječnja 2017. - 22:38

Juniori Jug Croatia osiguranja pobjedom su počeli nastup na polufinalnom turniru prvenstva Hrvatske, koji se igra u Zadru, i to su u 1. kolu dobili domaćina, Zadar 1952. s 8:7 (1:4, 4:1, 1:1, 2:1). Zadar 1952. je vodio s 3:0, 4:1 na kraju prve četvrtine i 5:2 u drugoj nakon čega je Jug CO sa četiri pogotka u nizu poveo početkom treće četvrtine sa 6:5. U posljednju četvrtinu se ušlo s rezultatom 6:6, a u njoj je domaćin 5 minuta i 3 sekunde prije kraja stigao do vodstva 7:6. Jug CO je izjednači u idućem napadu, a do pobjede stigao pogotkom 2 minute i 39 sekundi prije kraja.

Karlo Krmek je postigao tri pogotka i bio prvi strijelac Juga CO za kojeg su Jacob Merčep i Mario Bratoš postigli po dva, a po jedan pogodak Kristijan Čulina i Mavro Farčić, koji je pogodio za konačnih 8:7. Toni Jarak je imao tri obrane. Pod vodstvom trenera Veselina Đuha Jug CO u Zadru na polufinalnom turniru prvenstva Hrvatske igra u sastavu: Toni Jarak, Petar Pejić, Kristijan Čulina, Ivan Njavro, Filip Kržić, Jacob Merčep, Maroje Vidosavljević Vučić, Mario Bratoš, Leo Cukrov, Mavro Farčić, Karlo Krmek, Marko Žuvela, Antonio Vukojević i Marko Erdelez.

Prva tri mjesta vode na završni turnir najbolje šestorice s tim što će pobjednik skupine izravno u polufinale prvenstva Hrvatske, dok će drugoplasirani i trećeplasirani razigravati za isto. U subotu, 7. siječnja, Jug CO u 2. kolu igra sa splitskim Jadranom, a poslijepodne u posljednjem, 3. kolu sa zagrebačkom Mladosti. U prvoj utakmici 1. kola Mladost je s 12:4 dobila splitski Jadran.

U drugoj skupini, koja se igra u Splitu, nastupaju Primorje, Medveščak, OVK POŠK i Mornar BS (1. kolo: Mornar BS - Medveščak 5:2, Primorje - OVK POŠK 11:10).

26. travanj 2024 05:40