RukometRUKOMET

PRVA HRVATSKA LIGA (Ž) Otišli bodovi u Bjelovar

Piše Branko Kulidžan
4. studenog 2018. - 00:48
Rukometasice Dalmatinke poražene su u 7. kolu Prve hrvatske lige u pločanskom Domu sportova pred nešto više od 200 gledatelja od Bjelovara s 22:21 (8:10). Dalmatinka sad ima četiri pobjede i tri poraza.

Nakon što su gošće povele s 1:0 i 2:1, Dalmatinka je s dva pogotka prvi put povela s 3:2. Bjelovar je izjednačio. Potom 5:3, 6:4 te 10:7 za domaćina, koji je na odmor otišao s dva pogotka viška (10:8). U drugom poluvremenu Dalmatinka je šest puta bila na plus tri (13:10, 14:11, 15:12, 17:14, 18:15 i 20:17). Bjelovar je sa četiri pogotka u nizu četiri minute prije kraja poveo s 21:20. Minutu prije kraja Dalmatinka je izjednačila pogotkom Eme Barbir na 21:21. Gošće su u idućem napadu opet uspješne. Pločanke su imale zadnji napad, ali nisu uspjele pogoditi mrežu Bjelovara.

Ema Barbir i Magdalena Žderic s po 5 pogodaka bile su prvi strijelci Dalmatinke, Renata Kežić je postigla 4, Klara Arar 3 te po 2 pogotka Lana Jarak i Anđela Zelić. Petra Marinović je imala 16 obrana. Još su igrale: Antonija Rotim, Lucija Cvijanović, Marija Radoš, Josipa Oršulić, Matea Krilić, Iva Žderić, Anamarija Nikolac, Andrea Klarić i Andrijana Vlatka Jelčić, koja je imala 1 obranu. Dalmatinka je iskoristila 4 od 6 sedmeraca, a Bjelovar 2 od 3. Obje ekipe su imale po 10 minuta isključenja.

U 8. kolu, u srijedu, 7. studenog, Dalmatinka je gost Koke u Varaždinu.
02. svibanj 2024 00:04