OstaloŽUPANIJSKA MALONOGOMETNA LIGA

CAVTATU DERBI NEPORAŽENIH Sedam od osam vodećih sastava lige slavilo u 9. kolu!

12. siječnja 2020. - 22:01
Nastavljeno je natjecanje u Županijskoj ligi, a prvo kolo u 2020. godini obilježio je ogled neporaženih u kojem je Cavtat sa čak 5:1 savladao Dubu Konavosku, koja se pobjedom mogla bodovno izjednačiti sa suparnikom koji je odigrao utakmicu više. Ovako, Cavtat sad ima šest bodova više od Dube Konavoske, koju su preskočili Riva i Pridvorje. Riva ima dva boda više, a četiri manje od Cavtata, dok je Pridvorje ispred Dube Konavoske zahvaljujući boljoj pogodak razlici.

Denis Hasanović je prvi zatresao mrežu Dube Konavoske, koja se minutu nakon prvog pogotka zatresla još jednom, i to je nespretan bio Maro Kalauz. Nakon autogola u 6. minuti na novi pogodak se čekalo punih 20 minuta. Tada je Davorin Krešič pogodio za 3:0 vodstvo Cavtata, koji je minutu poslije postigao pogodak (Matej Nađ). Minutu poslije prvog pogotka Dube Konavoske novi pogodak Hasanovića, a minutu nakon četvrtog pogotka Cavtata i peti put se zatresla mreža Dube Konavoske. Baldo Cicijelj je u pretposljednjoj, 29. minuti, zaključio derbi.

Cavtat je jedini bez poraza. Dobio je osam od devet utakmica, sedam u nizu. Nije pobijedio samo u 2. kolu kad je odigrao 2:2 protiv Pridvorja u utakmici u kojoj je u vodio s 2:0 do pet minuta prije kraja.

Duba Konavoska je pak nakon šest pobjeda i jednog remija (3:3 u 3. kolu protiv Jadrana iz Ljute) doživjela prvi poraz.
Riva je sa 6:1 dobila u 9. kolu SSSD UNIDU te je sad ona prvi pratitelj Cavtata. Ima četiri boda manje, ali i utakmicu manje. Riva je sa šest pobjeda otvorila sezonu. Jedine bodove je izgubila u zadnjoj utakmici u 2019. godini kad je poražena od Dunava sa 6:4. Protiv SSSD UNIDU Mateo Kljunak s dva pogotka bio je prvi strijelac Rive za koju su po jedan pogodak postigli Dominik Glavinić, Tomislav Storelli, Sandro Salacan i Josip Milić. Strijelac za SSSD UNIDU Bio je Zdravko Raguž Vodenac, koji je prvi pogodio u nastavku utakmice nakon što je prvo poluvrijeme Riva dobila s 3:0.

Pridvorje je također bilo uvjerljivo. S 5:1 je nadigralo Plat. Povelo je s 3:0 (Nikša Đurić u 8., Paulo Vukić u 11. i Stjepan Skurić u 16. minuti). Filip Kurbelašvili je prekinuo niz Pridvorja u 20. minuti nakon čega su se po drugi put u listu strijelaca upisali Vukić i Đurić.

U 9. kolu od osam najboljih na tablici sedmoro ih je ostvarilo uspjeh, svi osim Dube Konavoske. Peti Porto Tolero je dobio kod kuće sa 4:1 Mećajac (Tomislav Domić u 13., Žarko Visković u 17., Zlatko Kušurin u 18. i Petar Marević u 27. minuti / Tihomir Čuljak u 15. minuti), šeste Dunave su sa 7:3 dobile Zmaja (Jurica Ivaković u 10., 14., 23. i 30., Mateo Miladin u 13., 17. i 27. minuti / Pero Macan u 3., Ivica Bratičević u 19. i Đuro Trković u 25. minuti), sedma Čibača je s 3:0 bila bolja od Ponte (Kristijan Prkut u 2. i 11., te Božo Raguž u 27. minuti), a osma Lumbarda je s 3:1 savladala Jadran (Mario Milina u 2., Dino Špaleta u 7. i Antonio Petrović u 12. minuti / Kristijan Ojurović u 3. minuti). Preostala osma utakmica 9. kola, slobodan je bio Sokol, završila je bez pobjednika. Čilipi i Sveti Antun su na Grudi odigrali 3:3 nakon što su Čilipi pogotkom Nika Drobca minutu prije kraja poveli s 3:1. U posljednjoj minuti za Svetog Antuna je pogodio prvo Ivan Tomić, a potom David Jurić. Inače, Drobac je u 2. minuti bio strijelac za 1:0 vodstvo Čilipa. Na 1:1 izjednačio je u 16. minuti Roko Tarle. Potom u 19. minuti Nino Njire je strijelac za 2:1 vodstvo Čilipa, koji prednost od dva pogotka nisu uspjeli sačuvati u posljednjih 60 sekundi.
9. KOLO
Petak, 10. siječnja, Gruda, dvorana Osnovne škole: Plat – Pridvorje 1:5, Dunave – Zmaj 7:3, SSSD UNIDU – Riva 1:6, subota, 11. siječnja, Ploče, Dom sportova: Porto Tolero – Mećajac 4:1, Gruda, dvorana Osnovne škole: Čilipi – Sveti Antun 3:3, Jadran Ljuta – Lumbarda 1:3, Ponta – Čibača 0:3, Duba Konavoska – Cavtat 1:5, slobodan je bio Sokol.

Poredak
1. Cavtat 25 bodova / 9 utakmica (42:15), 2. Riva 21 bod / 8 utakmica (40:18), 3. Pridvorje 19 bodova / 8 utakmica (35:18), 4. Duba Konavoska 19 bodova / 8 utakmica (25:13), 5. Porto Tolero 18 bodova / 8 utakmica (59:17), 6. Dunave 16 bodova / 9 utakmica (37:36), 7. Čibača 15 bodova / 9 bodova (22:19), 8. Lumbarda 15 bodova / 9 utakmica (33:33), 9. Sveti Antun 10 bodova / 8 utakmica (30:32), 10. Sokol 10 bodova / 8 utakmica (36:40), 11. Jadran Ljuta 10 bodova / 8 utakmica (20:28), 12. Čilipi 10 bodova / 9 utakmica (16:26), 13. Mećajac 4 boda / 9 bodova (13:29), 14. Plat 4 boda / 9 utakmica (19:40), 15. Ponta 4 boda / 8 utakmica (20:43), 16. Zmaj 3 boda / 8 utakmica (18:33), 17. SSSD UNIDU 2 boda / 9 utakmica (16:41).

Super derbi 10. kola, Čibača: Cavtat - Porto Tolero!
Raspored 10. kola, subota, 18. siječnja, Korčula, Pod balonom: Lumbarda – Duba Konavoska, Sveti Antun – Jadran Ljuta, ČIbača, dvorana Osnovne škole Župa dubrovačka, 16 sati: Cavtat – Porto Tolero, 17 sati: Mećajac – Ponta, 18 sati: Sokol – Plat, 19 sati: Pridvorje – Dunave, 20 sati: Zmaj – SSSD UNIDU, 21 sat: Riva – Čilipi, slobodna je Čibača.

25. travanj 2024 23:00