NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

GOŠK DUBROVNIK 1919. DOŽIVIO NAJTEŽI PORAZ OVE SEZONE Dubrovački sastav nizao prilike, tresla se i greda Hrvaca, ali je domaćin na kraju slavio i preuzeo barjak...

Piše Tonči Vlašić i Branko Kulidžan
24. studenog 2019. - 02:09
GOŠK Dubrovnika 1919. je doživio najteži poraz ove sezone. Izgubio je u Hrvacama sa 4:0 od istoimenog domaćina, koji je kolo prije kraja prvog dijela preuzeo barjak. Hrvace su iskoristile poraz Junaka u Zadru te Uranie u Unešiću.

Utakmica u Hrvacama počela je prilikama GOŠK Dubrovnika 1919., tresla se i greda gola domaćina, ali na kraju prvog dijela, nakon slobodnog udarca, kapetan domaćih Duje Banić je bio najspretniji na drugoj stativi, pogodio sa 7,8 metara te su Hrvace na odmor otišle s prednošću 1:0. U nastavku dosta bolji domaćin, Rezultat toga su njegova nova tri pogotka: Luka Ivanović je bio strijelac za 2:0, Toni Ivanišević za 3:0, a Zvonimir Grgat iz kaznenog udarca za 4:0.

Drugi put ove sezone dubrovački sastav je primio četiri pogotka. Prvi put se to dogodilo u Splitu u 9. kolu kad je izgubio od RNK Split sa 4:2.

U Pločama 1:1 u ogledu između Jadran Luka Ploče i RNK Split. Gosti su vodili od 20. kad je mrežu domaćina nesretno i nespretno zatresao Ivan Raič, igrač domaćih (bio je to prvi i jedini ozbilniji napad splitskih 'crvenih') pa sve do 77. minute kad je za konačnih 1:1 pogodio Ivan Paponja. Pločani su imali u prvom poluvremenu tri izgledne prilike, u nastavku prije izjednačenja, a potom i nakon što su izjednačili. U 83. minuti Abel Kalfić i Ivan Paponja, u 85. minuti opet Kalfić, kao i u 88. minuti, a u 90. minuti Martin Musulin. Istaknuo se svaki put Ivan Jelić, vratar RNK Split. Nakon utakmice dosta se pričalo o suđenju Roka Režana iz Bibinja, koji je isključio u 89. minuti Krešimira Luetića, igrača RNK Split zbog vrijeđanja. Režan je dodjelio četiri žuta kartona domaćim igračima, a šest žutih gostujućim igračima...

Neretva je i dalje na začelju te i dalje sa samo sedam bodova. Nije uspjela doći do bod(ov)a u gostima kod Uskoka.

SEMAFOR 14. kolo
Subota, 23. studenog, Hrvace:
 Hrvace – GOŠK Dubrovnik 1919. 4:0, Ploče: Jadran Luka Ploče – RNK Split 1:1, Uskok: Uskok – Neretva 4:3, Zadar: Zadar – Junak 3:0, Unešić: Zagora – Urania 2:0, Ivanbegovina: Kamen – Sloga 1:0, nedjelja, 24. studenog, Blato: BŠK Zmaj – Primorac (BNM); Opuzen: Neretvanac – Vodice.
Pogledajte tablicu!
1. Hrvace 27 bodova (29:21), 2. Junak 27 bodova (24:19), 3. Zadar 25 bodova (24:16), 4. Urania 25 bodova (25:21), 5. RNK Split 24 boda (26:17), 6. Uskok 21 bod (26:25), 7. Jadran LP 20 bodova (21:16), 8. Sloga 20 bodova (20:21), 9. Kamen 19 bodova (22:21), 10. Zagora 17 bodova (18:11), 11. GOŠK Dubrovnik 1919. 17 bodova (17:21), 12. BŠK Zmaj  (utakmica manje) 17 bodova (20:25), 13. Primorac (BNM) (utakmica manje) 14 bodova (18:25), 14. Neretvanac (utakmica manje) 13 bodova (24:28), 15. Vodice (utakmica manje) 9 bodova (15:33), 16. Neretva 7 bodova (16:25).