NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

SLIKOVNICA IZ ČIBAČE GDJE NIJE BILO POGODAKA Derbi odigran na Trstenici: Orebić na pogon Ivana Kordića zaustavio Žrnovo te je sad jedina neporažena momčad lige!

3. studenog 2019. - 22:59
Slavi opet Orebić, pjeva, a kako i ne bi kad je sad dobio do jučer neporaženo Žrnovo, svog prvog pratitelja i ostao jedina neporažena momčad lige. Žrnovo je u prvih šest kola sezone ostvarilo tri pobjede i isto toliko remija, a u 7. kolu prekinut je njegov niz na Trstenici te je njegov bodovni zaostatak za Orebićem narastao na velikih sedam bodova. Momčad trenera Zorana Sliškovića dobila je šest od sedam utakmica ove sezone, osvojila 19 od 21 mogući bod. Samo nije u Vela Luci, bilo je to u 2. kolu, uzela sva tri boda (Hajduk 1932.- Orebić 1:1). Pobjeda protiv Žrnova je peta pobjeda u nizu Orebića.

Ivan Kordić je u prvih šest kola postigao šest pogodaka za Orebić. Bio je sjajan prije sedam dana u Gabrilima u 3:1 uspjehu kod aktualnog prvaka Croatije. Tada je postigao dva pogotka te izborio kazneni udarac, dakle, u sve tri pogotka je imao umiješane prste, a sad je opet tresao mrežu suparnika. Pogodio je za vodstvo 1:0 u 16. minuti protiv Žrnova nakon čega je deset minuta poslije asistirao Tomu Ujeviću za 2:0. Sjajno prvo poluvrijeme Orebića u derbiju kola zaključio je u 44. minuti pogotkom Ivan Roso. Nije bilo pogodaka u nastavku u kojem je od 60. minute gost igrao s desetoricom (Kristijan Redžepaj je morao prije vremena u svlačionicu)...

U Čibači Župa dubrovačka - Slaven bez pogodaka. Gost je zadnjih deset minuta igrao s igračem manje zbog isključenja Mateja Grgića

FOTO Župa dubrovačka - Slaven 0:0

Na Šupjaci Konavljanin je dobio prvo poluvrijeme protiv Gusara s 2:0. Pero Opušić je pogađao u 14. te 25. minuti, ali u nastavku 4:0 za goste. Ivan Medak je postigao prvi pogodak za Gusar u 51. minuti, Frane Jerković je svojim sedmim pogotkom ove sezone izjednačio na 2:2 u 68. minuti. Četiri minute poslije izjednačenja Anđelko Babić je zatresao mrežu domaćina za vodstvo Gusara 3:2, a već u 74. minuti, dvije minute nakon trećeg pogotka, i četvrti pogodak 'žutih' iz Komina (Drago Jelavić). Konavljanin je tako jedini bez pobjede, te sad posljednji budući je ŠD Smokvica dobila kod kuće Maestral, ostvarila prvu pobjedu ove sezone. Antonio Pecotić je bio strijelac za domaće u 7. i 28. minuti, dok je za goste iz Krvavca pogodio Darko Jerković tri minute prije kraja. Maestral je kraj utakmice dočekao d desetoricom. U posljednjim minutama isključen je Branimir Vučković.

Gusar je sad drugi jer ONK Metković i Croatia nisu igrali (teren u Metkoviću je bio pod vodom). Sokol je upisao uvjerljiv uspjeh kod kuće protiv Hajduka 1932., koji je od 32. minute igrao s igračem manje. Duje Milina, vratar Hajduka 1932., dobio je drugi žuti karton. Leo Pušić je bio siguran realizator najstrože kazne u 33. minuti za 1;0 vodstvo Sokola, koje je u 71. minuti poduplao Antonio Lipotić. Pavo Kuliš je u 78. minuti bio strijelac za konačnih 3:0.

SEMAFOR 7. kolo
Nedjelja, 3. studenog, Gruda:
 Sokol – Hajduk 1932. 3:0, Čilipi: Konavljanin – Gusar 2:4, Smokvica: ŠD Smokvica – Maestral 2:1, Orebić: Orebić – Žrnovo 3:0, Metković: ONK Metković – Croatia (odgođeno, teren pod vodom), Čibača: Župa dubrovačka – Slaven 0:0.
Pogledajte tablicu!
1. Orebić 19 bodova (18:9), 2. Gusar 13 bodova (21:9), 3. Žrnovo 12 bodova (13:9), 4. ONK Metković (utakmica manje) 11 bodova (12:6), 5. Croatia (utakmica mnaje) 11 bodova (12:7), 6. Sokol 11 bodova (9:10), 7. Maestral 8 bodova (15:16), 8. Župa dubrovačka 7 bodova (7:7), 9. Hajduk 1932. 7 bodova (10:14), 10. Slaven 5 bodova (7:11), 11. ŠD Smokvica 4 boda (7:22), 12. Konavljanin 2 boda (5:16).

8. KOLO
Nedjelja, 10. studenog, Vela Luka: Hajduk 1932. – Slaven, Gabrili: Croatia – Župa dubrovačka, Žrnovo: Žrnovo – ONK Metković, Krvavac: Maestral – Orebić, Komin: Gusar – ŠD Smokvica, Gruda: Sokol – Konavljanin.

25. travanj 2024 20:47