NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

SEDAM POGODAKA U BLATU Zmajevi ostavili Neretvanac praznih ruku u četvrtoj minuti sudačke nadoknade!

29. rujna 2019. - 22:30
BŠK Zmaj je vodio u prvom poluvremenu s 1:0 te 2:1, a u nastavku je stizao prednost Neretvanca od 3:2, i uspio ne samo stići, već i prestići. Neretvanac je poveo u 71. minuti pogotkom Domagoja Marušića. Blatski 'crveni' su na 3:3 izjednačili u 79. minuti pogotkom Domagoja Zovka, a do pobjede stigli u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Nemanja Šešlija je bio igrač kojeg su domaći slavili, a sudac 'nagradio' žutim kartonom zbog skidanja dresa u trenucima slavlja.

Nakon prvih 45 minuta je bilo 2:2. Dean Borovčanin je pogađao u 12. minuti za 1:0 vodstvo domaćina te za 2:1 u 24. minuti. Neretvanac je na 1:1 izjednačio u 13. minuti (Nikola Marić), a na 2:2 u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela (Borna Proleta).

BŠK Zmaj je najuspješniji klub naše županije u prvih šest kola sezone 2019./20., osam bodova osvojio je i pločanski Jadran LP, dok je Neretvanac najneuspješniji, i to čitave lige te jedini koji u ligi ne zna za pobjedu (tri remija i tri poraza).

Neretva je vodila u Ivanbegovini pogotkom Domagoja Kurana u 20. minuti. Domaćin je izjednačio u 55., a poveo u 64. minuti. Adel Ajkunić je izjednačio na 2:2 u 78. minuti. Dvije minute prije drugog pogotka Neretva je ostala s desetoricom. Domagoj Kuran je dobio drugi žuti karton. U 82. minuti domaćin je postigao treći pogodak.

6. KOLO
Subota, 28. rujna, Dubrovnik:
GOŠK Dubrovnik 1919. – Vodice 1:1, Biograd na Moru: Primorac (BNM) – Urania 1:4, Ploče: Jadran LP – Uskok 1:1, nedjelja, 29. rujna, Ivanbegovina: Kamen – Neretva 3:2, Mravince: Sloga – Zagora 1:0, Blato: BŠK Zmaj – Neretvanac 4:3, Split: RNK Split – Junak 2:0, Hrvace: Hrvace – Zadar 2:2
1. Junak 13 bodova (10:5), 2. Sloga 13 bodova (12:9), 3. Kamen 11 bodova (15:11), 4. Hrvace 11 bodova (13:12), 5. Urania 10 bodova (12:10), 6. RNK Split 10 bodova (10:8), 7. Zadar 9 bodova (11:6), 8. BŠK Zmaj 8 bodova (11:9), 9. Jadran LP 8 bodova (8:8), 10. GOŠK Dubrovnik 1919. 7 bodova (7:8), 11. Primorac (B) 7 bodova (8:12), 12. Uskok 4 boda (9:12), 13. Zagora 5 bodova (2:5), 14. Vodice 5 boda (9:17), 15. Neretva 4 boda (8:11), 16. Neretvanac 3 boda (12:15).
7. KOLO
Subota, 5. listopada, Klis: Uskok – Kamen, Zadar: Zadar – Jadran LP, Unešić: Zagora – BŠK Zmaj, Vodice: Vodice – Primorac (BNM), Sinj: Junak – GOŠK Dubrovnik 1919., Metković: Neretva – RNK Split, nedjelja, 6. listopada, Opuzen: Neretvanac – Hrvace, Baška Voda: Urania – Sloga.

27. travanj 2024 03:10