NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

NERETVA U NIŠTA Blaćanima bod sa strane, Pločanima bod kod kuće

Piše Branko Kulidžan i Tonči Vlašić
21. rujna 2019. - 21:12
BŠK Zmaj je bogatiji za bod, kao i Jadran Luka Ploče, dok je Neretva ostala praznih ruku. Blatski 'crveni' su odigrali 1:1 u Zadru protiv istoimenog domaćina, Pločani 2:2 s Kamenom kod kuće, a Neretva je poražena u Sinju od Junaka 3:1.

U Pločama poveli su gosti. Juan Manuel Varea je bio strijelac u 28. minuti za Kamen. Domaćin je izjednačio u 34. minuti pogotkom Duje Tadića. U nastavku opet vode gosti, i opet Varea (50. minuta). Izjednačio je u 70. minuti Ivan Raič.

BŠK Zmaj je dobio prvo poluvrijeme (Luka Bilać u 28. minuti). Zadar je uzvratio u nastavku (Jure Jerbić u 61. minuti).

U Sinju nije bilo pogodaka u prvom poluvremenu. Domaćin je u nastavku poveo s 2:0. Adel Ajkunić je u 78. minuti prepolovio prednost Junaka, koji je u posljednjoj minuti postigao treći pogodak i potvrdio pobjedu. Neretva je od 71. minute igrala s igračem  manje (Zvonimir Medić je isključen zbog drugog žutog kartona)

SEMAFOR 5. kolo
Subota, 21. rujna, Ploče
: Jadran LP – Kamen 2:2, Klis: Uskok – Hrvace 5:2, Zadar: Zadar – BŠK Zmaj 1:1, Unešić: Zagora – Primorac (B) 0:2, Vodice: Vodice – RNK Split 2:1, Sinj: Junak – Neretva 3:1, nedjelja, 22. rujna, Opuzen: Neretvanac – Sloga, Baška Voda: Urania – GOŠK Dubrovnik 1919.

FOTO Jadran Luka Ploče
1. Junak 13 bodova (10:3), 2. Hrvace 10 bodova (11:10), 3. Zadar 8 bodova (9:4), 4. Kamen 8 bodova (12:9), 5. Sloga (utakmica manje) 7 bodova (8:7), 6. RNK Split 7 bodova (8:8), 7. Jadran LP 7 bodova (7:7), 8. Primorac (B) 7 bodova (7:8), 9. GOŠK Dubrovnik 1919. (utakmica manje) 6 bodova (5:4), 10. BŠK Zmaj 5 bodova (7:6), 11. Zagora 5 bodova (2:4), 12. Neretva 4 boda (6:8), 13. Uskok 4 boda (8:11),14. Urania (utakmica manje) 4 boda (5:8), 15. Vodice 4 boda (8:15), 16. Neretvanac (utakmica manje) 3 boda (7:8).
6. KOLO
Subota, 28. rujna, Split: RNK Split – Junak, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Vodice, Biograd na Moru: Primorac (BNM) – Urania, Hrvace: Hrvace – Zadar, Ploče: Jadran LP – Uskok, nedjelja, 29. rujna, Ivanbegovina: Kamen – Neretva, Mravince: Sloga – Zagora, Blato: BŠK Zmaj – Neretvanac.

26. travanj 2024 02:56