NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

SVI IMAJU NEŠTO NA SVOM KONTU Prvi bod blatskih 'crvenih', prvi poraz Pločana u 17 slika

8. rujna 2019. - 22:07
BŠK Zmaj je osvojio prvi bod u sezoni 2019./20. Odigrao je 1:1 kod kuće protiv Hrvaca. Vodio je pogotkom Frana Didovića od 51. minute. Međutim, nije uspio doći do prve pobjede nakon što je sedam dana prije poražen kod kuće od Kamena s 2:0. Hrvace su izjednačile u 74. minuti. Strijelac je bio Toni Ivanišević

Neretva je na startu sezone osvojila bod u Opuzenu protiv Neretvanca (1:1), ali u prvoj utakmici kod kuće ostala je praznih ruku. Zagora je postigla jedan pogodak na igralištu Iza vage (Branimir Galić u 84. minuti) i uzela sva tri boda nakon što je izgubila u 1. kolu kod kuće od Junaka. Jadran Luka Ploče je nakon pobjede kod kuće protiv Primorca iz Biograda s 2:1 izgubio istim rezultatom kod novaka u ligi, Sloge Mravinci. Domaćin je poveo u 40. minuti. Pločanski sastav je izjednačio na 1:1. Nakon utakmice je u službeni zapisnik upisano kako je u 53. minuti pogodak za goste postigao domaći igrač, Ante Barač. Sloga je deset minuta nakon izjednačenja uspjela pogoditi još jednom mrežu Jadrana, opet je strijelac za domaće bio Mario Marović, ovaj put iz kaznenog udarca, ali isto nije uspjela do kraja utakmice napraviti i momčad trenera Gorana Prolete, koja je tako upisala prvi poraz...

Kamen i Junak su jedini sa stopostotnim učinkom u prva dva kola, bez poraza su još samo Hrvace i GOŠK Dubrovnik 1919., a niti jedan sastav nije bez najmanje jednog boda na svom kontu nakon 2. kola.

SEMAFOR 2. kolo
Subota, 7. rujna, Sinj:
 Junak – Urania 1:0, Split: RNK Split – Neretvanac 3:2, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Zadar 2:1, Biograd: Primorac (B) – Uskok 1:0, nedjelja, 8. rujna, Metković: Neretva – Zagora 0:1, Ivanbegovina: Kamen – Vodice 5:2, Mravince: Sloga – Jadran LP 2:1, Blato: BŠK Zmaj – Hrvace 1:1.

1.-2. Kamen i Junak po 6 bodova, 3.-4. Hrvace i GOŠK Dubrovnik 1919. po 4 boda,  5.-10. Zadar, Jadran LP, Primorac Biograd, RNK Split, Sloga i Zagora po 3 boda, 11.-16. Neretva, Vodice, Neretvanac, Urania, Uskok i BŠK Zmaj po 1 bod.

U 3. kolu u Opuzenu igraju Neretvanac i GOŠK Dubrovnik 1919. (nedjelja, 15. rujna), a u Pločama Jadran LP i BŠK Zmaj (subota, 14. rujna). Neretva je gost Uranie (nedjelja, 15. rujna).
26. travanj 2024 08:20