NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

CICIJELJ S 21 POGODAK DRUGI TOPNIK LIGE Dubrovačka momčad junak Sinjana, nije dozvolila novom drugoligašu da uzme i krunu!

1. lipnja 2019. - 22:25
Navijači domaćih su na kraju sezone zapljeskali igračima GOŠK Dubrovnika 1919., koji su pak jedni drugima čestitali na osvojenom bodu protiv Croatije, novog drugoligaša. Dubrovački sastav je sezonu zaključio nizom od devet utakmica bez poraza (pet pobjeda i četiri remija), ali slavilo je s druge strane i 50-ak bučnih navijača Croatije, koji su doputovali u Dubrovnik. Istina, njihova momčad nije uspjela na kraju osvojiti naslov pobjednika, trebala joj je pobjeda jer je Junak u posljednjih 90 minuta sezone dobio Hrvace, ali u Zmijavcima će se na jesen igrati za drugoligaške bodove jer za razliku od Dubrovnika, te Sinja (Junak prvak), imaju za to uvjete.

Sredinom nastavka činilo se kako će Croatija prekinuti niz dubrovačkog sastava te kako će uzeti i laskavi naslov pobjednika lige. Ante Vuković je u 62. minuti nakon ubačaja iz kuta bio najviši u skoku u kaznenom prostoru domaćina te savladao Dalibora Kristića za preokret momčadi iz Zmijavaca (GOŠK Dubrovnik 1919,. je poveo pogotkom Antonia Smrdelja u 24. miniuti, a izjednačio je Ante Dario Stipić u 30. minuti). Domaćin je posljednje kolo dočekao bez Ante Ivaniševića, Tonija Žile i Domagoja Torbarine, a šest minuta poslije preokreta gostiju, vodstva 2:1, ostao je s desetoricom.

Isključenju je prethodila akcija domaćina u kojoj je Baldo Cicijelj dobio udarac po nozi, a kako se to dogodilo dok je bio u kaznenom prostoru, dok je hitao prema golu gostiju, skočili su domaći kad se nije oglasio glavni sudac Ante Jurić te pokazao na kazneni udarac. Jurić je prije odluke pogledavao prema svom pomoćniku Ivanu Tarašu koji mu je signalizirao kako nije bilo prekršaja. Opkolili su domaći glavnog suca, koji je potom izvadio crveni karton te je Šimun Horvat morao u svlačionicu.

U 75. minuti Croatija je mogla, ali nije otišla na dva pogotka prednosti. Odličan udarac je uputio Ante Serdarušić, ali je sjajno obranio Kristić. U 82. minuti kazneni udarac za domaćina. Pavao Vugdelija je istrčao sa svojih vratiju, te pokupio Iva Caputa. Cicijelj je realizirao kazneni udarac te postigao svoj 21 pogodak ove sezone.

Nakon posljednjeg zvižduka Jurića zaiskrilo je među igračima GOŠK Dubrovnika 1919. i Croatije, bilo je posla i za zaštitare, ali vrlo brzo se sve smirilo te su jedni i drugi krenuli prema svojim navijačima koji su ih nagradili pljeskom.

Drago Gabrić je u pobjedi RNK Split 6:2 protiv Jadran Luka Ploče postigao tri pogotka te je njemu pripao naslov najboljeg strijelca liga s 25 pogodaka. Baldo Cicijelj je drugi topnik lige. BŠK Zmaj i Neretva su sezonu zaključili pobjedama (Blaćani su slavili u gostima kod Imotskog, Metkovci su dobili kod kuće Uskoka). Neretvanac je na svom terenu ostao praznih ruku protiv Kamena...

SEMAFOR 30. kolo
Subota, 1. lipnja, Dubrovnik:
 GOŠK - Croatia 2:2, Sinj: Junak - Hrvace 5:2, Biograd na Moru: Primorac (BNM) - Zagora 3:0, Stobreč: Primorac 1919. (S) - Urania 2:1, Metković: Neretva - Uskok 3:0 (Ajkunić, Babić, Glibo), Opuzen: Neretvanac - Kamen 2:3, Imotski: Imotski - Zmaj 1:3, Split: Split - Jadran LP 6:2.

1. Junak 55 bodova (+20), 2. Croatia 53 boda (+6), 3. Primorac (BNM) 53 boda (+21), 4. Uskok 49 bodova (+16), 5. Kamen 47 bodova (+8), 6. GOŠK Dubrovnik 1919. 44 boda (+8), 7. Urania 44 boda (+5), 8. Neretva 42 boda (+8), 9. Jadran LP 41 bod (+11), 10. Hrvace 41 bod (-1), 11. BŠK Zmaj 38 bodova (-20), 12. Neretvanac 36 bodova (-10), 13. RNK Split ( kažnjen sa 6 bodova) 32 boda (+7), 14. Zagora 32 boda (-22), 15. Primorac 1929. Stobreč 30 bodova (-19), 16. Imotski 23 boda (-36).
26. travanj 2024 14:31