NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

ODIGRANO DRUGO POLUVRIJEME Hajduk 1932. zakucao Grka za dno

16. svibnja 2019. - 10:55
Prvo poluvrijeme su odigrali u nedjelju, 12. svibnja, a drugo tri dana poslije. U nedjelju je bilo 1:0, potom je ulila kiša, nije se više moglo na teren, a u srijedu 2:1. U oba poluvremena je Hajduk 1932. bio bolji od Grka te je kolo prije kraja jasno kako će momčad iz Potomja kraj sezone dočekati na posljednjem mjestu. Igor Žuvela je bio strijelac u nedjelju, pogodio je u 28. minuti, a isti igrač je u srijedu zaključio utakmicu pogotkom u 83. minuti. Grk je izjednačio u srijedu u 67. minuti. Strijelac je bio Mateo Kljunak (na slici). Njegov 13. pogodak. Deset minuta poslije Ante Berković je pogodio za vodstvo domaćina 2:1. Zanimljivo, Hajduk 1932. je drugi i treći pogodak postigao s igračem manje. U 58. minuti isključen je Boris Tulić.

Tko će biti prvi? Odgovor na to pitanje dobit ćemo tek nakon što se odigra posljednjih 90 minuta sezone. Croatia ako dobije Konavljanin kod kuće slavit će naslov, ako ne dobije, a Župa dubrovačka pobijedi u Orebiću, tada će se šampanjac otvoriti u Čibači. Ako pak ne dobiju ni Croatija, ni Župa dubrovačka, a dobije Slaven, tada će se slaviti na Grudi koja je u slučaju istog bodovnog učinka s Croatijom u prednosti - izgubila je u gostima 3:2, a dobila kod kuće 1:0.

SEMAFOR 21. kolo
Nedjelja, 12. svibnja, Žrnovo:
 Žrnovo - Slaven 0:3, Metković: ONK Metković - Croatia 1:1, Čilipi: Konavljanin - Gusar 3:1, Gruda: Sokol - Orebić 4:1, Čibača: Župa dubrovačka - ŠD Smokvica 0:3, srijeda, 15. svibnja, Vela Luka: Hajduk 1932. - Grk 3:1.

1. Croatia 45 bodova (44:17),
 2. Župa dubrovačka 44 boda (45:23), 3. Slaven 43 bodova (40:21), 4. Gusar 36 bodova (45:24), 5. ONK Metković 36 bodova (33:20), 6. Konavljanin 24 boda (24:39), 7. ŠD Smokvica 23 boda (40:38), 8. Orebić 23 boda (23:30), 9. Hajduk 1932. 21 bod (26:40), 10. Sokol 21 bod (24:39), 11. Žrnovo 20 bodova (17:44), 12. Grk 15 bodova (25:50).