NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

SLAVI DOLINA NERETVE Čak sedmorica Jadranaša pogađala mrežu, Opuzenci se vratili sa sva tri boda, a Neretva s jednim!

Piše Branko Kulidžan i Tonči Vlašić
6. travnja 2019. - 20:46
Neretvanac je slavio u Imotskom, Neretva se vratila iz Splita s bodom, a Jadran Luka Ploče je doslovno 'razbio' Uraniu. Momčad trenera Gorana Prolete slavila je sa čak 7:0. Pogađala su sedmorica. Redom, Zdenko Turudić u 7. minuti za 1:0. Udarcem glavom poslao je loptu u mrežu. U 24. minuti mrežu gostiju pogodio je Stipe Nikolac, a do kraja poluvremena i Ivan Raić u 37. minuti, kojeg je odlično uposlio iz slobodnog udarca, s nekih 18 metara, kapetan Dino Primorac.

U četvrtoj minuti mnastavka - 4:0. Marin Romić je ušao u kazneni prostor te pogodio. U 56. minuti 5:0. Anđelo Kordić je strijelac. Oslobodio se čuvara, te pogodio. U 80. minuti pogodio je Marijan Šuto. Pogriješio je Marin Božić, igrač Uranie. Nije dobro vratio loptu vrataru. U drugoj minuti sudačke nadoknade Abel Kalfić je pogodio za konačnih 7:0.

Neretvanac je sa 4:2 pobijedio Imotski na njegovom terenu. Dva puta je pogodio Nigerijac Stephen Chinedu, a po jednom Domagoj Zovko i Ilija Mašić. Opuzenci su poveli s 2:0. Domaćin je do kraja poluvremena izjednačio. U nastavku nova dva pogotka gostiju, a niti jedan domaćina.

U Parku mladeži u Splitu RNK Split - Neretva 2:2. Domagoj Kuran u 4. minuti za vodstvo 1:0 i Luka Juričić u 87. minuti za konačnih 2:2 pogađali su za metkovski sastav, dok je oba pogotka za domaćina postigao Drago Gabrić.

SEMAFOR 22. kolo
Subota, 6. travnja, Biograd na Moru: Primorac (BNM) - Junak 3:1, Imotski: Imotski - Neretvanac 2:4, Split: RNK Split - Neretva 2:2, Ploče: Jadran LP - Urania 7:0, Hrvace: Hrvace - Kamen 3:1, nedjelja, 7. travnja, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. - Primorac 1929. Stobreč, Blato: BŠK Zmaj - Uskok, Zmijavci: Croatia - Zagora.

1. Junak 41 bod (+15), 2. Uskok (utakmica manje) 40 bodova (+20), 3. Primorac (BNM) 40 bodova (+13), 4. Urania 38 bodova (+8), 5. Croatia (utakmica manje) 36 bodova (+5), 6. Kamen 35 bodova (+6), 7. Jadran LP 33 boda (+15), 8. Hrvace 33 bodova (+3), 9. Neretva 32 boda (+8), 10. GOŠK Dubrovnik 1919. (utakmica manje) 25 bodova (0), 11. Neretvanac 25 bodova (-10), 12. BŠK Zmaj (utakmica manje) 22 boda (-25), 13. RNK Split (kažnjen sa 6 bodova) 21 bod (+3), 14. Primorac 1929. Stobreč (utakmica manje) 20 bodova (-14), 15. Zagora (utakmica manje) 20 bodova (-15), 16. Imotski 15 bodova (-28).
27. travanj 2024 06:30