NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

DERBI BEZ POBJEDNIKA Približili se ONK Metković i Slaven, Sokol opet pao

31. ožujka 2019. - 21:46
Bez pobjednika u Gabrilima, domaćin i lider je vodio, a gost i drugoplasirani sastav lige je izjednačio, te je razlika između njih ostala ista - 3 boda Croatia i dalje ima više od Gusara, koji je bolji u međusobnim ogledima. ONK Metković i Slaven su slavili kod kuće, oba sastava s 2:1, te su dva koraka (boda) bliže prvom mjestu nego su bila uoči 15. kola. Župa dubrovačka ima utakmicu manje. Pobjedom može do drugog mjesta i doći na dva boda od lidera...

Zanimljivo je i u donjem domu. Žrnovo je već stiglo do sedmog mjesta, a na začelje se vratio Sokol, koji je izgubio (k)od Hajduka 1932. s 2:1. U Vela Luci Bruno Berković je realizirao kazneni udarac za vodstvo domaćina u 26. minuti. Sokol je izjednačio na isti način. Iz kaznenog udarca u 61. minuti. Pogodio je Leo Pušić. U 68. minuti za uspjeh Hajduka 1932. i bijeg sa začelja pogodio je Boris Tulić.

Mnogi su se uključili u akciju pomoći maloj Mili Rončević, kojoj za liječenje u Americi treba oko 14,5 milijuna kuna. Tako i klubovi Prve županijske lige. Croatia je sav prihod s utakmice protiv Gusara odlučila uplatiti za pomoć maloj Mili, kao i Slaven, koji je sa svojih Gnjila uputio podršku...

SEMAFOR 15. kolo
Nedjelja, 31. ožujka, Metković:
 ONK Metković - ŠD Smokvica 2:1, Žrnovo: Žrnovo - Konavljanin 1:0, Vela Luka: Hajduk 1932. - Sokol 2:1, Potomje: Grk - Župa dubrovačka (odgođeno), Gruda: Slaven - Orebić 2:1, Gabrili: Croatia - Gusar 1:1.

1. Croatia 35 bodova (32:11),
2. Gusar 32 boda (37:12), 3. Župa dubrovačka (utakmica manje) 30 bodova (33:18), 4. ONK Metković 30 bodova (25:12), 5. Slaven 28 bodova (30:18), 6. Orebić 18 bodova (13:18), 7. Žrnovo 16 bodova (14:33), 8. Konavljanin 14 bodova (14:32), 9. ŠD Smokvica 13 bodova (26:28), 10. Hajduk 1932. 12 bodova (16:28), 11. Grk (utakmica manje) 11 bodova (18:30), 12. Sokol 11 bodova (15:34).
26. travanj 2024 15:07