NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

NERETVA POVELA PA STALA Blaćani imaju bod više

24. ožujka 2019. - 19:54
Nije uspio BŠK Zmaj nastaviti pobjednički niz, nije dobio u 20. kolu kod kuće Zagoru, izravnog konkurenta u borbi za ostanak, te stići do šeste pobjede u nizu, osme ukupno, ali opet je popravio svoj bodovni konto. Ovo proljeće osvojio je 13 od mogućih 15 bodova, dok je jesen zaključio s dvije pobjede u zadnja tri kola. Zahvaljujući tome začelje, koje je držao od starta sezone, prepustio je drugima. Sve je više sastava iza njegovih leđa...

Marko Vrkić, kapetan blatskih 'crvenih' je pogodio prvi protiv Zagore. BŠK Zmaj je poveo u 28. minuti. Tri minute poslije izjednačila je Zagora. Željko Sablić se upisao u strijelce. U 82. minuti gosti su poveli. Zagora je slavila Tonija Peza, a tri minute poslije domaći su bili ti koji su slavili Tonija Peza, kojem ovaj put nije bilo do slavlja. Zatresao je vlastitu mrežu.

Neretva je izgubila u Zmijavcima od Croatije sa 4:1. Metkovci su poveli u 14. minuti (Adel Ajkunić). Domaćin je izjednačio dvije minute poslije, poveo u 38., povećao vodstvo u 55. i 71. minuti.

SEMAFOR 20. kolo
Subota, 23. ožujka, Biograd na Moru
: Primorac (BNM) - Imotski 1:2, Split: RNK Split - Junak 0:0, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. - Neretvanac 3:1, Ploče: Jadran Luka Ploče - Primorac 1929. Stobreč 1:0, Hrvace: Hrvace - Urania 2:1, Ivanbegovina: Kamen - Uskok 4:2, nedjelja, 24. ožujka, Zmijavci: Croatia - Neretva 4:1, Blato: BŠK Zmaj - Zagora 2:2.

1. Uskok 39 bodova (+20), 2. Junak 38 bodova (+16), 3. Primorac (BNM) 36 bodova (+11), 4. Urania 35 bodova (+12), 5. Kamen 34 boda (+8), 6. Croatia 33 boda (+5), 7. Jadran LP 30 bodova (+10), 8. Hrvace 29 bodova (+1), 9. Neretva 28 bodova (+5), 10. GOŠK Dubrovnik 1919. 25 bodova (+3), 11. Neretvanac 22 boda (-9), 12. BŠK Zmaj 22 boda (-22), 13. Primorac 1929. Stobreč 20 bodova (-13), 14. RNK Split (kažnjen sa 6 bodova) 17 bodova (0), 15. Zagora 17 bodova (-17), 16. Imotski 15 bodova (-25).