NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

PRVAK UZEO SVE KOD FENJERAŠA Župi derbi kola, Slaven slavio na Šupjaci, ONK Metković preokretom do pobjede, ŠD Smokvica krenula najjače...

10. ožujka 2019. - 18:53
Croatia iz Gabrila, jesenski prvak, na Gnjilama je dobila posljednjeg Sokola, koji se pojačao u pauzi prvenstva. Međutim, 'Zeleni' iz Dubravke će morati tražiti bodove protiv nekog drugog. Momčad Frane Lojića je bila bolja. Nastavila je svoj niz pobjeda u Prvoj županijskoj ligi. Nakon poraza u 4. kolu u Kominu od Gusara dobila je sve utakmice. Osam pobjeda u nizu.

Na Gnjilama je povela Croatija autogolom. Matej Nađ je izveo korner, a lopta je pogodila nekog od igrača Sokola te završila u mreži. Domaćin je izjednačio prekrasnim pogotkom Antonia Lipotića koji je zatresao mrežu udarcem s 20-ak metara. Pred kraj prvog poluvremena opet je jesenski prvak imao prednost. Odličnu akciju - Domagoj Ljubšić, Matej Nađ - zaključio je Damir Hodžić. U samoj završnici utakmice novi pogodak gostiju. Sad je strijelac Josip Zadro.

Derbi kola odigran je u Čibači gdje je treća Župa dubrovačka dobila drugi Gusar, te je sad ona druga, a momčad iz Komina treća. Velimir Kajba, kapetan Župe dubrovačke i prvi topnik lige, prvi je pogodio mrežu Gusara, i to u 34. minuti iz kaznenog udarca, a pobjedu domaćina potvrdio je Kristijan Prkut početkom nastavka, točnije, u 48. minuti. Croatia sad ima tri boda prednosti u odnosu na prvog pratitelja (30:27), a u idućem kolu Ivica Karabogdan dovodi Župu dubrovačku u Gabrile.

U Čilipima novi ogled Konavljanina i Slavena. Prije sedam dana domaćin je bio uspješniji, prošao je dalje u Županijskom kupu, a ovaj put, kad su ulog bila tri boda, bolji gost. Slaven je slavio, i to uvjerljivo - 3:0. Mrežu najvećeg rivala pogađali su Jurica Ivanković u 41. te za konačnih 3:0 u trećoj minuti sudačke nadoknade, dok je strijelac za 2:0 bio Ivan Pulić u 87. minuti iz kaznenog udarca.

U Metkoviću vodio je gost, Mateo Kljunak je u 52. minuti pogodio za Grka, ali nakon toga preokret domaćina. Pobjedu i tri boda ONK Metković donio je Marko Utovac, koji je mrežu momčadi iz Potomja pogađao u 69. i 77. minuti. Slaven i ONK Metković su se bodovno izjednačili na trećem mjestu s Gusarom - svi po 25 bodova! ONK Metković je sezonu otvorio sjajno. Sedam kola nije znao za poraz. Od tih sedam utakmica dobio je šest. Sad je drugi dio opet otvorio pobjedom protiv Grka.

Na Korčuli, u Žrnovu, derbi začelja bez pogodaka (Žrnovo - Hajduk 1932.), a u Smokvici domaćin je protiv Orebića ostvario najuvjerljiviju pobjedu u 12. kolu. Pogotke za ŠD Smokvicu postigli su u prvom poluvremenu Antonio Pecotić za 1:0, autogol je bio za 2:0, te za 3:0 Mladen Salečić iz slobodnog udarca. Za konačnih 4:0 pogodio je Ivan Žuvela.

SEMAFOR 12. kolo
Nedjelja, 10. ožujka, Gruda
: Sokol - Croatia 1:3, Čibača: Župa dubrovačka - Gusar 2:0, Žrnovo: Žrnovo - Hajduk 1932. 0:0, Smokvica: ŠD Smokvica - Orebić 4:0, Čilipi: Konavljanin - Slaven 0:3, Metković: ONK Metković - Grk 2:1.
Poredak
1. Croatia 30 bodova (27:10), 2. Župa dubrovačka 27 bodova (30:13), 3. Gusar 25 bodova (32:11), 4. Slaven 25 bodova (27:12), 5. ONK Metković 25 bodova (22:10), 6. Orebić 17 bodova (12:14), 7. SD Smokvica 13 bodova (24:22), 8. Grk 10 bodova (15:26), 9. Konavljanin 10 bodova (9:29), 10. Žrnovo 9 bodova (11:32), 11. Hajduk 1932. 8 bodova (13:23), 12. Sokol 5 bodova (11:31).

Raspored 13. kola, igra se 17. ožujka, Žrnovo: Žrnovo - SD Smokvica, Vela Luka: Hajduk 1932. - ONK Metković, Potomje: Grk - Konavljanin, Gruda: Slaven - Sokol, Gabrile: Croatia - Župa dubrovačka, Komin: Gusar - Orebić.

26. travanj 2024 03:02