Sport Nogomet

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

17. KOLO Neretva u sudačkoj nadoknadi do pobjede, Pločani u Sinju pogodili u 'jedan', a Lapad u Splitu u 'ništa'

Neretva je u drugoj minuti sudačke nadoknade, pogotkom Dragana Brečića, stigla do pobjede protiv Hrvaca kod kuće. Gosti su poveli u 25. minuti (Marko Ferić), te imali prednost sve do 61. minute kada je na 1:1 izjednačio Luka Bubalo. Metkovski 'plavo bijeli' su stigli do sedme pobjede i prvih bodova u proljetnom dijelu. Naime, prije sedam dana, na startu drugog dijela, poraženi su kod Kamena

Jadran Luka Ploče je sačuvao svoju mrežu netaknutom u Sinju, te je nakon ogleda s jesenskim prvakom, Junakom, bogatiji za bod. Bod je momčad iz Ploča osvojila i u prvom kolu proljetnog dijela prvenstva kad je kod kuće odigrala 1:1 s Imotskim.

Neuspjeh je upisao GOŠK Dubrovnik 1919., koji je nakon poraza 3:1 u Biogradu na Moru od Primorca prije sedam dana, sad istim rezultatom izgubio u Splitu od RNK Split. Domaćin je poveo u 35. minuti pogotkom Marina Bakića. U 76. minuti izjednačio je najbolji strijelac dubrovačkog sastava, Baldo Cicijelj, ali u 83. i 90. minuti Drago Gabrić je bio neumoljiv, te je posljednjeplasirani sastav lige ostvario uspjeh, kojim je začelje prepustio Imotskom, koji je kod kuće izgubio od Croatije iz Zmijavaca.

Neretvanac i BŠK Zmaj su suparnici u nedjelju, 3. ožujka. Opuzenci nisu odigrali 1. kolo (bura), a BŠK Zmaj je prije sedam dana dobio Junaka kod kuće 2:1, pobjegao sa začelja, a sinjski sastav 'skinuo' s trona, točnije, omogućio Uskoku da uvjerljivom pobjedom zahvaljujući boljoj pogodak razlici zasjedne već tad na vrh.

SEMAFOR 17. kolo
Subota, 2. ožujka, Unešić:
 Zagora - Uskok 1:2, Metković: Neretva - Hrvace 2:1, Sinj: Junak - Jadran LP 0:0, Imotski: Imotski - Croatia 1:2, Split: RNK Split - GOŠK Dubrovnik 1919. 3:1, nedjelja, 3. ožujka, Baška Voda: Urania - Primorac (B), Stobreč: Primorac 1929. (S) - Kamen, Opuzen: Neretvanac - BŠK Zmaj.

1. Uskok 36 bodova (+22), 2. Junak 34 boda (+18), 3. Primorac (BNM) (utakmica manje) 30 bodova (+10), 4. Urania (utakmica manje) 29 bodova (+12), 5. Kamen (utakmica manje) 27 bodova (+4), 6. Croatia 27 bodova (+2), 7. Jadran LP 26 bodova (+10), 8. Neretva 25 bodova (+9), 9. GOŠK Dubrovnik 1919. 21 bod (+2), 10. Primorac 1929. Stobreč (utakmica manje) 19 bodova (-7), 11. Hrvace (utakmica manje) 19 bodova (-6), 12. Neretvanac (dvije utakmice manje) 18 bodova (-9), 13. Zagora 16 bodova (-12), 14. RNK Split (utakmica manje, kažnjen sa 6 bodova) 13 bodova (-1), 15. BŠK Zmaj (utakmica manje) 12 bodova (-26), 16. Imotski 11 bodova (-23).