NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

10. KOLO Tko je iz gornjeg doma postigao tri pogodaka, taj je osvojio tri boda

25. studenog 2018. - 23:27
Tko je iz gornjeg doma postigao tri pogotka, taj je osvojio tri boda. Jedino to nije uspio ONK Metković, dojučerašnji lider, koji je nakon sedam kola bez poraza upisao tri nule. Gusar, koji je dobio Konavaljanin kod kuće s 3:0, te Croatija, koja je bila bolja na svom terenu od ONK Metković s 3:0, drže vrh. Župa dubrovačka je s 3:2 slavila u Smokvici te je treća s tri boda manje. Slaven je na svojim Gnjilama s 3:0 dobio Žrnovo, te je i on uz bok Župe dubrovačke. Ali Slaven ima utakmicu manje, te ako u zaostaloj utakmici bude uspješan kod Hajduka 1932., evo i njega na diobi prvog mjesta.

U ogledu dva sastava iz donjeg doma Grk je dobio Hajduka 1932. s 2:1.

U debiju kola Croatija je po kiši i jakom  vjetru dobila ONK Metković pogocima Vlaha Grbešića iz kaznenog udarca u 16., Josipa Zadra u 56., te Damira Hodžića u 90. minuti. U Potomju je poveo gost. Strijelac za Hajduk 1932. bio je u 32. minuti Ivan Šeparović. U drugoj polovici nastavka preokret. Izjednačio je Mateo Kljunak u 74., a za pobjedu Grka pogodio u 88. minuti Mario Ivanković.

Gusar je Konavljanina savladao s dva pogotka Ivana Medaka (36. i 55. minuta), dok je za konačnih 3:0 pogodio Nedo Vlahović u 70. minuti.  Uoči utakmice sudac Renato Lacić je s kapetanima,Nedom Vlahovićem i Perom Opušićem, pregledavao teren. Kiša je padala te je bilo pitanje može li se ili ne igrati. Zbog toga je, stoji u zapisniku utakmice, početak kasnio 27 minuta.

U Orebiću i Smokvici je bilo najviše pogodaka. Orebić je protiv Sokola poveo s 2:0 (Antonio Ivanković u 36., te Hrvoje Rikalo u 60. minuti). Sokol je u 80. minuti pogotkom iz kaznenog udarca Lea Pušića prepolovio prednost domaćina, koji je dvije minute poslije opet imao dva pogotka viška (Lovro Tolj za 3:1). U 88. minuti drugi kazneni udarac za goste. Opet je siguran bio Leo Pušić.  Sokol je od 25. minute igrao s igračem manje. Zbog vrijeđanja suca Ante Kosora isključen je Niko Šapro.

U Smokvici isto kretanje rezultata, ali ne za domaćina, već za gosta. Župa dubrovačka je povela s 2:0 pogocima Velimira Kajbe u 28. te Kristijana Prkuta u 35. minuti. ŠD Smokvica je u 69. minuti postigla prvi pogodak (Luka Tomić). U 82. minuti Frano Mrđen je pogodio za 3:1 vodstvo Župe dubrovačke. ŠD Smokvica je u drugoj minuti sudačke nadoknade ublažila poraz pogotkom Josipa Žaknića.

Na Gnjilama Slaven je dobio Žrnovo pogocima Balda Peraka u 17., Tonija Mostahinića iz kaznenog udarca u 38., te Jurice Ivankovića u 51. minuti.

SEMAFOR 10. kolo
Nedjelja, 25. studenog, Smokvica
: ŠD Smokvica – Župa dubrovačka 2:3, Orebić: Orebić – Sokol 3:2, Komin: Gusar – Konavljanin 3:0, Gabrili: Croatia – ONK Metković 3:0, Gruda: Slaven – Žrnovo 3:0, Potomje: Grk  Hajduk 1932. 2:1.

1. Gusar 24 boda (31:8), 2. Croatia 24 boda (21:9), 3. Župa dubrovačka 21 bod (26:12), 4. Slaven (utakmica manje) 21 bod (22:9), 5. ONK Metković 19 bodova (19:9), 6. Orebić 17 bodova (11:8), 7. SD Smokvica 10 bodova (20:21), 8. Grk 10 bodova (14:22), 9. Konavljanin 10 bodova (9:23), 10. Žrnovo 5 bodova (9:32), 11. Sokol 4 boda (9:27), 12. Hajduk 1932. (utakmica manje) 3 boda (10:21).

FOTO Gusar iz Komina
Oproštaj od prvog dijela
Utakmice posljednjeg, 11. kola, prvog dijela igraju se u nedjelju, 2. prosinca. Prije toga će se u srijedu, 28. studenog, odigrati zaostala utakmica 9. kola u Vela Luci između Hajduka 1932. i Slavena.

Raspored 11. kola, Vela Luka:
Hajduk 1932. – ŠD Smokvica, Žrnovo: Žrnovo  Grk, Metković: ONK Metković – Slaven, Čilipi: Konavljanin – Croatia, Gruda: Sokol – Gusar, Čibača: Župa dubrovačka – Orebić.

26. travanj 2024 10:43