NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

JAD(RAN) NA ZLINJU Pločani kući pjevajući, potop Neretvanca

Piše Tonči Vlašić i Branko Kulidžan
4. studenog 2018. - 18:10
Neretvanac je doživio težak poraz u Stobreču. Najteži ove sezone. Čak šest puta je Primorac 1929. zatresao mrežu 'Plave makinje', koja je uspjela samo jednom izigrati obranu domaćina. Ne ide Opuzencima u zadnje vrijeme, a baš su lijepo bili počeli novu sezonu. U zadnja četiri kola osvojili su samo jedan bod, i to su do njega došli prošlo kolo pogodivši za 2:2 u sudačkoj nadoknadi utakmice kod kuće protiv Neretve. Pogodak za Neretvanac u Stobreču postigao je u 55. minuti Jure Pušić, koji se teže ozlijedio u posljednjoj minuti. Primorac 1929. je nakon prvih 45 minuta vodio s 2:0, u nastavku poveo s 3:0, a nakon jedinog pogotka Opuzenaca postigao još tri pogotka.

Pločani su uzeli sva tri boda u gostima. Treći put ove sezone. Nakon Imotskog i Baške Vode slavili su i u Blatu. BŠK Zmaj je i dalje na samo 3 boda i začelju. Jedini uspjeh su ostvarili u 4. kolu kad su na svom Zlinju dobili Primorac 1929. iz Stobreča s 3:0. Sve ostalo su izgubili. Neretvanac, Urania, Kamen i sad Jadran LP su pošli kući pjevajući iz Blata. Ovo je blatskim 'crvenima' deseti poraz, sedmi u nizu.

Pločani su pogodak vrijedan tri boda postigli u 72. minuti iz kaznenog udarca. Siguran realizator je bio Ivan Raič. Domaćin je u osmoj minuti sudačke nadoknade izborio kazneni udarac, ali kad te ne ide, ne ide te. Nemanja Šešlija nije pogodio, točnije, njegov udarac je zaustavio Marijo Batinović, vratar Jadrana Luka Ploče. Početkom nastavka zbog ulaska u teren te vrijeđanja glavnog suca Maria Soldića isključen je trener BŠK Zmaj Mario Svaguša.

SEMAFOR 11. kolo
Subota, 3. studenog, Metković:
Neretva – Primorac (BNM) 1:2, Unešić: Zagora – Junak 2:2, Klis: Uskok – RNK Split 0:0, Ivanbegovina: Kamen - GOŠK Dubrovnik 1919. 0:1, Hrvace: Hrvace – Croatia 2:1, nedjelja, 4. studenog, Stobreč: Primorac 1929. – Neretvanac 6:1, Baška Voda: Urania – Imotski 3:0, Blato: BŠK Zmaj – Jadran LP 0:1.

1. Junak (utakmica manje) 25 bodova, 2. Uskok 22 boda, 3. Primorac (BNM) 22 boda, 4. Urania 21 bod, 5. Jadran LP 17 bodova, 6. Neretvanac 17 bodova, 7. Neretva 15 bodova, 8. GOŠK Dubrovnik 1919. 15 bodova, 9. Primorac 1929. Stobreč (utakmica manje) 14 bodova, 10. Croatia (utakmica manje) 14 bodova, 11. Kamen (utakmica manje) 14 bodova, 12. Zagora 13 bodova, 13. Hrvace 10 bodova, 14. Imotski 9 bodova, 15. RNK Split (oduzeto 6 bodova) 6 bodova, 16. BŠK Zmaj 3 boda.