NogometNOGOMET

TREĆA HRVATSKA LIGA - JUG Neretvin junak Juričić zaustavio Junaka!

Piše Branko Kulidžan/Tonči Vlašić
23. listopada 2018. - 11:36
Neretva je zaustavila niz Junaka, sjajan niz od osam startnih pobjeda. U 9. kolu prvi put su Sinjani ostali praznih ruku. Izgubili su iza Vage s 2:1, a oba pogotka za metskovske 'plavo bijele' postigao je Luka Juričić. Prvog u 30. minuti, a drugog u 80. minuti. Pola sata nakon prvog pogotka Neretve izjednačio je prvi strijelac lige, Petar Bašić Šiško (njegov 11. pogodak). Junak je od 86. minute igrao s igračem manje. Andrija Bandalo je u nepunu minutu zaradio zbog prigovora dva žuta.

Pločani su vodili s 2:0 u Ivanbegovini (Mihovil Šutalo u 25. i Marijan Šuto u 38. minuto), ali su se na kraju morali zadovoljiti samo s bodom. Kamen je u prvoj minuti nastavka pogodio prvi (Mirko Tolić), a šest minuta poslije za konačnih 2:2 iz kaznenog udarca (Branimir Kujundžić).

GOŠK Dubrovnik 1919. je upisao prvi gostujući poraz ove sezone, Urania je prekinula niz od pet utakmica dubrovačkog sastava u gostima bez poraza (računajući i prošlu sezonu). Mario Zebić je doveo Uraniu u vodstvo u 11. minuti, a na 1:1 izjednačio je Domagoj Veraja u 19. minuti. U nastavku prvo dva pogotka domaćina: Emanuel Faust Rossetto u 60., te (opet) Mario Zebić u 68. minuti. Minutu poslije trećeg pogotka domaćina - drugi GOŠK Dubrovnika 1919. (Toni Nikolić). U prve tri utakmice ove sezone na strani - tri remija. Ukupno je ovo treći poraz dubrovačkog sastava budući je kod kuće upisao dvije nule (i tri pobjede). Ovo je bila četvrta utakmica pod vodstvom Milana Petrovića. U prethodne tri izborio je dvije pobjede i jedan remi. Sad prvi poraz.

BŠK Zmaj je nastavio niz poraza. U derbiju začelja teško je stradao u Hrvacama. Osam poraza i samo jedan pobjeda - učinak je blatskih 'crvenih'.

RASPORED 9. kolo
Subota, 20. listopada, Metković:
Neretva – Junak 2:1, Unešić: Zagora – RNK Split 1:1, Klis: Uskok – Croatia 2:0, Ivanbegovina: Kamen – Jadran LP 2:2, Hrvace: Hrvace – BŠK Zmaj 6:0, Baška Voda: Urania – GOŠK Dubrovnik 1919. 3:2, nedjelja, 21. listopada, Opuzen: Neretvanac – Primorac (BNM), Stobreč: Primorac 1929. – Imotski,

1. Junak 24 boda, 2. Uskok 18 bodova, 3. Neretvanac (utakmica manje) 16 bodova, 4. Urania 15 bodova, 5. Croatia 14 bodova, 6. Neretva 14 bodova, 7. Kamen 14 bodova, 8. Primorac Biograd na Moru (utakmica manje) 13 bodova, 9. GOŠK Dubrovnik 1919. 12 bodova, 10. Primorac 1929. Stobreč (utakmica manje) 11 bodova, 11. Jadran LP 11 bodova, 12. Zagora 11 bodova, 13. Hrvace 7 bodova, 14. RNK Split (oduzeto 6 bodova) 5 bodova, 15. Imotski (utakmica manje) 5 bodova, 16. BŠK Zmaj 3 boda.