NogometNOGOMET

TREĆA HRVATSKA LIGA - JUG Teški dani za Zmaja...

14. listopada 2018. - 21:33
Ne ide blatskim 'crvenima', pa ne ide. U 8. kolu Treće hrvatske lige - jug doživjeli su sedmi poraz, četvrti uzastopni, te su na začelju. I dalje su na (samo) tri boda, koje su osvojili u 4. kolu pobijedivši kod kuće Primorac 1929. iz Stobreča s 3:0. Sve ostale utakmice, prije i poslije, su izgubili. Sve četiri u gostima gdje su postigli jedan, a primili čak 17 pogodaka, te tri od četiri utakmice kod kuće. Prvo je sva tri boda sa Zlinja odnio Neretvanac u 2. kolu (4:2), zatim u 6. kolu Urania (3:1), a sad je isto uspio Kamen (2:1).

Gosti su poveli u 41. minuti pogotkom Ivana Čipina, a u 68. minuti su ostali s desetoricom. Sudac Mario Soldić je pokazao drugi žuti karton Brunu Ljubiću. BŠK Zmaj je izjednačio tri minute poslije. U 71. minuti pogodio je Tedi Uvodić, koji je u 62. minuti ušao u igru. Ipak, s igračem manje, Kamen u 77. minuti pogotkom Marina Jonjića osvaja sva tri boda. BŠK Zmaj je vodio Ante Prižmić, nekadašnji igrač, legendarni kapetan, koji je zadnjih desetak dana bio pomoćnik Ivi Šeparoviću. BŠK Zmaj i Šeparović su se razišli nakon 7:1 poraza od Uskoka na Klisu u 7. kolu.

Novinar marcopolosport.net-a Neno Kosović je uoči prvog ogleda BŠK Zmaj - Kamen u sezoni 2018./19. izvukao podatak kako je blatski klub rekordnu trećeligašku pobjedu ostvario upravo protiv Kamena, i to u sezoni 2016./17. - 7:0 kod kuće, te kako su do ove sezone BŠK Zmaj i Kamen odigrali dvanaest prvenstvenih utakmica: u Ivanbegovini pet pobjeda Kamena i jedan remi, a u Blatu svih šest pobjeda BŠK Zmaj, koji 13. ogled protiv Kamena, sedmi kod kuće, neće pamtiti po dobru...

SEMAFOR 8. kola
Subota, 13. listopada, Biograd:
Primorac BNM – Hrvace 3:0, Ploče: Jadran LP – Uskok 2:4, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Zagora 3:0, Split: RNK Split – Primorac 1929. (S) 5:1, Imotski: Imotski – Neretva 0:2, Sinj: Junak – Neretvanac 2:1, nedjelja, 14. listopada, Blato: BŠK Zmaj – Kamen 1:2, Zmijavci: Croatia – Urania 2:0.

1. Junak 24 boda, 2. Neretvanac 16 bodova, 3. Uskok 15 bodova, 4. Croatia 14 bodova, 5. Primorac Biograd na Moru 13 bodova, 6. Kamen 13 bodova, 7. GOŠK Dubrovnik 1919. 12 bodova, 8. Urania 12 bodova, 9. Neretva 11 bodova, 10. Primorac 1929. Stobreč 11 bodova, 11. Jadran LP 10 bodova, 12. Zagora 10 bodova, 13. Imotski 5 bodova, 14. RNK Split (oduzeto 6 bodova) 4 boda, 15. Hrvace 4 boda, 16. BŠK Zmaj 3 boda.