NogometNOGOMET

TREĆA HRVATSKA LIGA - JUG Lapad pjeva, tuga u Pločama

Piše Tonči Vlašić i Branko Kulidžan
1. rujna 2018. - 21:10

Prva pobjeda GOŠK Dubrovnika 1919., te prvi poraz Jadrana Luka Ploče. Dubrovačka momčad je nakon poraza kod kuće od Primorca iz Biograda na Moru s 3:2, dočekala i RNK Split, te slavila s 1:0, dok je Jadran Luka Ploče nakon 6;1 uspjeha u gostima protiv Imotskog, potom uspjeha u Kupu Hrvatske (pobjeda 1:0 kod kuće protiv Bjelovara s kojom su izborili plasman u šesnaestinu finala), dočekala Junak iz Sinja te izgubila s 2:1. Neretva je nakon 0:0 kod kuće protiv Kamena izgubila u Hrvacama 1:0.

GOŠK Dubrovnik 1919. je do pogotka vrijednog prvih bodova stigao nakon glavometa u 10. minuti: Ivo Caput je glavom pronašao Josipa Čurčića, koji je glavom proslijedio loptu do Balda Cicijelja, koji je s dva, tri metra glavom poslao loptu u mrežu. Ništa nije mogao vratar Splita Nikola Kirevski.

U Pločama Junak je poveo u 40. minuti (Petar Bašić Šiško), a u 85. minuti poduplao prednost (opet Petar Bašić Šiško). U 90. minuti Jadran Luka Ploče je uspio samo ublažiti poraz (Marko Šunjić)...

USKORO OPŠIRNIJE

SEMAFOR 2. KOLA
Subota, 1. rujna, Biograd na moru:
Primorac (BNM) – Urania 2:3, Klis: Uskok – Zagora 7:0, Ivanbegovina: Kamen – Primorac 1919. Stobreč 3:1, Hrvace: Hrvace – Neretva 1:0, Ploče: Jadran Luka Ploče – Junak 1:2, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – RNK Split 1:0, nedjelja, 2. rujna, Blato: BŠK Zmaj – Neretvanac, Zmijavci: Croatia – Imotski.

1. Junak 6 bodova (6:1), 2. Kamen 4 boda (3:1), 3. Jadran Luka Ploče 3 boda (7:3), 4. Primorac 1929. Stobreč 3 boda (7:4), 5. Uskok 3 boda (8:6), 6. Neretvanac (utakmica manje) 3 boda (2:1), 7. Primorac (BNM) 3 boda (5:5), 8.-9. GOŠK Dubrovnik 1919. i Urania po 3 boda (3:3), 10.-11. RNK Split i Hrvace po 3 boda (2:1), 12. Zagora 3 boda (1:7), 13. Neretva 1 bod (0:1), 14. Croatia (utakmica manje) bez boda (1:2), 15. BŠK Zmaj (utakmica manje) bez boda (0:4), 16. Imotski (itakmica manje) bez boda (1:6).

3. KOLO
Subota, 8. rujna, Split: RNK Split – Primorac (BNM), Imotski: Imotski – GOŠK Dubrovnik 1919., Sinj: Junak – Croatia, Metković: Neretva – BŠK Zmaj, Unešić: Zagora – Kamen, nedjelja, 9. rujna, Opuzen: Neretvanac – Jadran Luka Ploče, Stobreč: Primorac 1929. – Hrvace, Baška voda: Urania – Uskok. Početak u 17 sati.

27. travanj 2024 00:19