NogometNOGOMET

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA Zadnje kolo para gaće!

14. svibnja 2018. - 00:46

Zadnje kolo odlučuje tko će biti prvak Prve županijske lige. Orebić i Neretva su bodovno poravnati uoči zadnjih 90 minuta. Neretva ima bolju pogodak razliku, međutim, prvo se gledaju međusobni rezultati, a tu je Orebić uspješniji. Dobio je obje utakmice s 2:1. Prvo u jesen u Metkoviću, a potom ovog proljeća kod kuće. Orebić je u zadnjem kolu gost Slavena, a Neretva ide u goste Žrnovu. Orebić sve ima u svojim rukama. Neretva se nada kako bi se Orebić mogao poskliznuti na Gnjilama, te pobjedom u Žrnovu uzeti naslov. Uglavnom, Neretva je sigurni putnik iz Prve ŽNL u kvalifikacije za popunu južne skupine Treće hrvatske lige u sezoni 2018./19. Naime, Orebić nema uvjeta za igrati viši rang. Nije se ni prijavio za igranje kvalifikacija, te i ako osvoji naslov, ostaje i iduće sezone član Prve županijske lige. Međutim, biti prvak - neprocjenjivo je. Zbog toga će i jedni i drugi jurišati 'sto na sat'.

Predzadnje, 25. kolo? Otvorili su ga Neretva i Slaven u Metkoviću dva dana prije ostalih. Metkovci su slavili sa čak 7:0. Frane Jerković je pogodio prvi u 8. minuti. Prvi strijelac lige je pogađao još u 63. minuti. Ukupno njegovih 25 pogodaka ove sezone. Dva pogotka za Neretvu postigao je i Eduard Raguž (49. i 76. minuta), dok su po jednom mrežu Slavena tresli Duje Batinović (10. minuta), Marin Tomas (24. minuta) i Ante Batinović (26. minuta).

Sedmica je pala i u drugoj utakmici 25. kola u kojoj su igrali Metkovci, međutim, za razliku od utakmice Iza Vage, gdje je metkovski sastav pogađao, u drugoj je metkovski sastav sedam puta vadio loptu iz svoje mreže. Župa dubrovačka je sa 7:0 pobjedom protiv ONK Metković najavila finale Županijskog kupa, koje se u Čibači igra u srijedu, 16. svibnja, a u kojem je suparnik momčadi trenera Milana Petrovića Jadran Luka Ploče. Golijadu protiv ONK Metković otvorio je Goran Smolčić u 11. minuti. Potom za 2:0 i 3:0 Župa dubrovačke pogađao je Mario Runje (25. i 30. minuta), a u nastavku čak četiri puta mrežu ONK Metković zatresao je Zvonimir Čikato (58., 68., 76. i 80. minuta)

Gusar je prvi zaključio sezonu. Oprostio se od nje pobjedom protiv Grka kod kuće sa 4:2. Dva puta je Grk uspio anulirati prednost 'žutih'. Poveo je Gusar u 4. minuti pogotkom Darka Dodiga. U 35. minuti izjednačio je Mateo Kljunak. U nastavku, u 56. minuti, Nedjeljko Kešina je pogodio za 2:1 vodstvo Gusara, a 12 minuta poslije izjednačio je na 2:2 Nikola Marić. Deset minuta prije kraja utakmice Ante Musulin je pogodio za 3:2, a Nedo Vlahović u 87. minuti potvrdio uspjeh domaćina. U 90. minuti sudac Mišo Krešić je pokazao crveni karton vrataru Grka Ivanu Utovcu zbog vrijeđanja.

Pjesma u Čilipima. U zadnjih deset utakmica – sedam pobjeda, dva remija i samo jedan poraz, te evo Konavljanina čak na šestom mjestu! Plus, gdje ćeš slađe nego slaviti kod susjeda. Konavljanin je s 2:1 bio bolji u Gabrilima. Uzvratio je Croatiji. Naime, u prvom dijelu sezone osmijeh je bio na licima igrača Croatije, koja je u Čilipima bila bolja s 3:1. Ta utakmica se pamti po sjajnom otvaranu momčadi iz Gabrila, koja je već u 16. minuti imala 3:0. Sad u Gabrilima Goran Šorgić je pogodio prvi, i to u 13. minuti za 1:0 Konavljanina. Domaćin je izjednačio u 30. minuti, i to je mrežu Konavljanina zatresao Pero Ševo, a pobjedu Konavljaninu donio je Pero Opušić u 66. minuti. Nakon gotovo tri godine i osam mjeseci Konavljanin je slavio u Gabrilima. Tada, u 2. kolu sezone 2014./15., 21. rujna 2014. godine, bio je bolji sa 4:1.

U Vela Luci je ogled najzapadnijeg i najistočnijeg kluba otoka Korčula završio bez pobjednika. Najistočniji klub (Žrnovo) je vodio s 2:0 i 3:1. Na kraju je bilo 3:3. Jakša Tomović u 11., Rafael Batista Dos Santos u 32. i Domagoj Čule u 64. minuti bili su strijelci za Žrnovo, dok su za Hajduk 1932. pogađali Marko Andreis u 44., Goran Gugić u 70. i Tomislav Andreis u 80. minuti iz kaznenog udarca.

U Smokvici Jadran 1929. je dobio Omladinac s 3:1. Roko Škomrlj je prvi pogodio mrežu Lastovaca, i to u 12. minuti. Omladinac je izjednačio 7 minuta poslije iz kaznenog udarca (Mario Antica). Rezultat 1:1  bio je sve do 71. minute kada je za domaćina pogodio Domagoj Šain. U 82. minuti Jadran 1929. potvrđuje pobjedu. Strijelac je Mario Milina.

RASPORED 25. kola
Petak, 11. svibnja, Metković
: Neretva - Slaven 8:0, nedjelja, 13. svibnja, Komin: Gusar – Grk 4:2, Vela Luka: Hajduk 1932. – Žrnovo 3:3, Gabrili: Croatia – Konavljanin 1:2, Čibača: Župa dubrovačka – ONK Metković 7:0, Smokvica: Jadran 1929. – Omladinac 3:1, slobodan je Orebić.

1. Orebić 56 bodova / 24 utakmice,
 2. Neretva 56 bodova / 24 utakmice, 3. Gusar 53 bodova / 25 utakmica, 4. Župa dubrovačka 45 bodova / 24 utakmice, 5. Croatia 42 boda / 24 utakmice, 6. Konavljanin 39 bodova / 24 utakmice, 7. Hajduk 1932. 37 bodova / 24 utakmice, 8. Jadran 1929. Smokvica 32 boda / 24 utakmice, 9. Slaven 27 bodova / 24 utakmice, 10. ONK Metković 23 boda / 24 utakmice, 11. Grk 22 boda / 24 utakmice, 12. Žrnovo 15 bodova / 24 utakmice, 13. Omladinac 7 bodova / 24 utakmice.

Zadnje kolo!
Nedjelja, 20. svibnja, Lastovo: Omladinac – Croatia, Žrnovo: Žrnovo – Neretva, Čilipi: Konavljanin – Hajduk 1932., Gruda: Slaven – Orebić, Metković: ONK Metković – Jadran 1929., Potomje: Grk – Župa dubrovačka, slobodan je Gusar.

25. travanj 2024 20:38