NogometNOGOMET

JOŠ SE KUHA Val je već ispao iz Treće HNL - jug, a hoće li još tko?

Piše Tonči Vlašić/Branko Kulidžan
13. svibnja 2018. - 02:17

Kolo prije kraja južne skupine Treće lige zna se prvak i zna se tko je zadnji: Croatia Zmijavci je najbolja, a Val najslabiji. Budući Croatia i Primorac iz Biograda nisu pokazali interes za viši rang, tko bude treći - taj će izravno u viši rang, a četvrti će u kvalifikacije. Na trećoj poziciji je sad Zadar, koji je sa čak 7:0 kod kuće dobio Kamen, te dočekao da RNK Split izgubi u Sinju od Junaka sa čak 4:0. Zadar ima bod više od RNK Split, i gost je u zadnjem kolu otpisanog Vala, dok RNK Split dočekuje BŠK Zmaj, koji je osigurao ostanak.

U Drugoj hrvatskoj ligi kolo prije kraja zadnji je Solin, koji u zadnjem kolu dočekuje Sesvete te ako pobijedi, te dočeka da Šibenik dobije Novigrad, spasio se, a samim time nitko osim Vala ne ispada iz južne skupine Treće hrvatske lige. Ukoliko Solin ne uspije izboriti ostanak - tada još jedan klub iz južne skupine Treće hrvatske lige ispada u niži rang, a ako se to dogodi, tada je zadnje, 34. kolo, na trećeligaškom jugu super zanimljivo. Neretvanac je trenutno na pretposljednjem mjestu. GOŠK Dubrovnik 1919. ima bod više od Opuzenaca i Imotskog, a isti bodovni učinak kao Junak i Kamen. Neretvanac dočekuje Primorac iz Biograda, dok je GOŠK Dubrovnik 1919. na kraju sezone domaćin Zagori, koja je osigurala ostanak. Imotski ide u Stobreč, Junak je gost prvaka, Kamen dočekuje Uraniju.

BŠK Zmaj je 3:2 pobjedom kod kuće protiv Primorca 1929. iz Stobreča osigurao ostanak. Zanimljivo, Toni Ivanišević, igrač BŠK Zmaj, postigao je tri pogotka, ali nije postigao sve pogotke za domaćina. Naime, prvo je u 10. minuti pogodio vlastitu mrežu, a nakon toga dva puta mrežu gostju, i to prvi put u 44. minuti kada je donio 'crvenima' prednost 2:1, a u 79. minuti je bio strijelac za konačnih 3:2. Marko Vrkić je u 41. minuti postigao prvi pogodak za BŠK Zmaj (1:1), a gosti su odmah nakon pogotka Ivaniševiča za 2:1 uspjeli izjednačiti na 2:2.

U Pločama Jadran Luka Ploče je pogotkom Marina Romića u 18. minuti pobijedio Neretvanac, dok je GOŠK Dubrovnik 1919. pogotkom Petra Čeka u 15. minuti bio bolji u Baškoj Vodi od Uranie ostvarivši prvu gostujuću pobjedu ove sezone. U 86. minuti zbog međusobnog udaranja isključeni su Josip Tomas (Urania) i Petar Čeko (GOŠK Dubrovnik 1919.)

PREDZADNJE 29. kolo
Subota, 12. svibnja, Ploče
: Jadran Luka Ploče – Neretvanac 1:0, Unešić: Zagora – Hrvace 4:3, Baška Voda: Urania – GOŠK Dubrovnik 1919. 0:1, Zadar: Zadar – Kamen 7:0, Imotski: Imotski – Val 1:0, Blato: BŠK Zmaj – Primorac 1929. Stobreč 3:2, Sinj: Junak – RNK Split 4:0, Biograd: Primorac (B) – Croatia 2:0.

1. Croatia Zmijavci 55 bodova, 2. Primorac Biograd 52 boda, 3. Zadar 51 bod, 4. RNK Split 50 bodova, 5. Jadran Luka Ploče 48 bodova, 6. Urania 42 boda, 7. Primorac 1929. Stobreč 40 bodova, 8. Hrvace 39 bodova, 9. BŠK Zmaj 37 bodova, 10. Zagora 35 bodova, 11. Junak 33 boda, 12. GOŠK Dubrovnik 1919. 33 boda, 13. Kamen 33 boda, 14. Imotski 32 boda, 15. Neretvanac 32 boda, 16. Val 28 bodova.