NogometNOGOMET

TREĆA HL - JUG Trice Jadrana LP i GOŠK Dubrovnika 1919.

Piše Branko Kulidžan i Tonči Vlašić
21. travnja 2018. - 21:28

Tri boda, pobjedom 2:1 kod kuće, osvojili su Jadran Luka Ploče protiv Zadra te GOŠK Dubrovnik 1919. protiv BŠK Zmaj.

Nino Maleta je prvi pogodio mrežu Zadra, i to u 33. minuti. Šest minuta poslije vodstva domaćina Dragan Župan je iz slobodnog udarca sa 16 metara zatresao okvir gola Jadran Luka Ploče, koji je u 45. minuti imao priliku poduplati prednost, ali Mihovil Šutalo nije bio uspješan. Međutim, što nije uspio tada, jest u nastavku, u 65. minuti. Karlo Torbarina, prvi strijelac lige, ublažio je poraz Zadra u trećoj minuti sudačke nadoknade. Njegov 16. pogodak ove sezone.

U Dubrovniku GOŠK Dubrovnik 1919. je poveo protiv BŠK Zmaj pogotcima Domagoja Veraje u 26. i Antonia Lipotića u 40. minuti. Gosti su u 75. minuti ubažili poraz preko Tonija Ivaniševića.

Četiri kola su do kraja. Deveti BŠK Zmaj ima šest bodova više od Vala, koji je zadnji.

SEMAFOR 26. kolo
Subota, 21. travnja, Kaštel Stari
: Val – Primorac Biograd 1:0, Ivanbegovina: Kamen – Junak 0:0, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – BŠK Zmaj 2:1, Hrvace: Hrvace – Imotski 1:1, Ploče: Jadran LP – Zadar 2:1, Unešić: Zagora – Urania 2:0, nedjelja, 22. travnja, Opuzen: Neretvanac – RNK Split, Stobreč: Primorac 1929. – Croatia.

1. Croatia Zmijavci 54 boda, 2. Primorac Biograd 46 bodova, 3. RNK Split (utakmica manje) 46 bodova, 4. Zadar 44 boda, 5. Jadran Luka Ploče 41 bod, 6. Urania 40 bodova, 7. Hrvace 38 bodova, 8. Primorac 1929. Stobreč (utakmica manje) 37 bodova, 9. BŠK Zmaj 31 bod, 10. Kamen 30 bodova, 11. Zagora 29 bodova, 12. Imotski 28 bodova, 13. GOŠK Dubrovnik 1919. 28 bodova, 14. Junak 27 bodova, 15. Neretvanac (utakmica manje) 26 bodova, 16. Val 25 bodova.

27. kolo
Subota, 28. travnja, Unešić: Zagora – Neretvanac, Zadar: Zadar – Hrvace, Imotski: Imotski – GOŠK Dubrovnik 1919., Blato: BŠK Zmaj – Kamen, Sinj: Junak – Val, Biograd: Primorac (B) – Primorac 1929. Stobreč, nedjelja, 29. travnja, Baška Voda: Urania – Jadran LP, Zmijavci: Croatia – RNK Split.

08. svibanj 2024 15:44