NogometNOGOMET

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA Čuda piše smokviški Jadran, 'skinuo' je lidera usred Komina!

4. ožujka 2018. - 19:10

Neretva je na Lastovu pobijedila sa čak 9:2 Omladinac, a kako je Jadran 1929. uspio što nitko nije ove sezone, uzeo je bodove u Kominu, eto promjene na vrhu. Gusar nije više vodeći. Neretva je preuzela vodstvo. Uz to pao je i trećeplasirani Orebić. Bio je opasniji u Čilipima, ali ne broji se na kraju tko je imao koliko prilika, već koliko je tko postigao pogodaka. Orebić nije niti jedan, a Konavljanin jest jedan, i to je mrežu Orebića pogodio Goran Šorgić, koji je ne tako davno bio član kluba s Trstenice.

U Čibači je Maestral poveo pogotkom Marka Ćorića iz kaznenog udarca protiv Župe dubrovačke. Vrlo brzo su i jedni i drugi ostali s desetoricom. Župa dubrovačka je do poluvremena izjednačila (Matej Perović), a u nastavku s nova tri pogotka  (Ante Kovačić dva te Josip Vidić) došla do tri vrijedna boda te sad čeka srijedu kad joj u goste dolazi Gusar. Pobjedom se može izjednačiti na vrhu s Neretvom, koja ima ovo proljeće doći u Čibaču. Gusar pak ima priliku pobjedom u Čibači vratiti se na vrh.

U Potomju je Croatia dva puta vodila (Maro Kalauz u 1. minuti za 1:0, a Vlaho Grbešić u 55. minuti za 2:1), a Grk je dva puta uspio izjednačiti. Prvo Mateo Kljunak za 1:1 u 39. minuti, a za konačnih 2:2 Tomislav Storelli je pogodio u posljednjim trenucima utakmice. ONK Metković je dobio s 3:2 kod kuće Hajduk 1932. , koji je vodio s 2:0 na poluvremenu, dok je u Žrnovu bilo bez pobjednika: Žrnovo je protiv Slavena osvojilo četvrti bod... Pogotke za Hajduk 1932. u Metkoviću postigli su Tomislav Andreis i Boris Tulić, a za ONK Metković Nedjeljko Marušić, Toni Kežić te Drago Jelavić u posljednjoj minuti. U Žrnovu je vrlo brzo Slaven poveo pogotkom Pera Macana Domaćin je u 71. minuti uspuo izjednačiti te izbjeći poraz (Denis Šeparović).

Ipak, još koja o Jadranu 1929., koji čuda radi ove sezone protiv gornjeg doma. U jesen je Župi dubrovačkoj usred Čibače otkinuo dva boda odigravši 3:3. Isto je napravio Hajduku 1932. u Vela Luci 1:1. Doma je s 2:1 dobio Croatiju iz Gabrila, bio bolji od ONK Metković... Sad je slavio u Kominu gdje su gubili Župa dubrovačka, Croatia, Neretva... Uzvratio je gotovo pa istom mjerom Kominjanima za poraz kod kuće. Pobjedu 3:1 pogotcima su potpisali Antonio Pecotić s dva pogotka te Nedo Mušić. , dok je za Gusar pogodak postigao Darko Dodig. Čuda piše ove sezone smokviški Jadran 1929.!

SEMAFOR 15. kolo
Nedjelja, 4. ožujka, Lastovo:
Omladinac – Neretva 2:9, Čibača: Župa dubrovačka – Maestral 4:1, Komin: Gusar – Jadran 1929. 1:3, Potomje: Grk – Croatia 2:2, Metković: ONK Metković – Hajduk 1932. 3:2,  Čilipi: Konavljanin – Orebić 1:0, Žrnovo: Žrnovo – Slaven 1:1.

1. Neretva 34 boda, 2. Gusar (utakmica manje) 32 boda, 3. Župa dubrovačka (utakmica manje) 31 bod, 4. Orebić (utakmica manje) 29 bodova, 5. Hajduk 1932. (utakmica manje) 26 boda, 6. Croatia (utakmica manje) 24 boda, 7. ONK Metković (utakmica manje) 23 boda, 8. Jadran 1929. Smokvica (utakmica manje) 21bod, 9. Konavljanin 20 bodova, 10. Slaven 19 bodova, 11. Grk (utakmica manje) 12 bodova, 12. Maestral 5 bodova, 13. Omladinac (utakmica manje) 5 bodova, 14. Žrnovo (utakmica manje) 4 boda.

RASPORED 16. kolo
Nedjelja, 11. ožujka, Orebić:
Orebić – Omladinac, Gabrili: Croatia – Gusar, Gruda: Slaven – Konavljanin, Metković: Neretva – ONK Metković, Vela Luka: Hajduk 1932. – Grk, Smokvica: Jadran 1929. – Župa dubrovačka, Krvavac: Maestral – Žrnovo.

Neretva preduboka za Omladinac
U prvom dijelu sezone, Iza Vage, Neretva - Omladinac 11:0, a sad Omladinac - Neretva na Lastovu 2:9! Ukupno je Neretva dobila Omladinca ove sezone sa čak 20:2! Na Lastovu je čak osam igrača Neretve pogađalo mrežu Omladinca. Dva puta Eduard Raguž, a po jednom Ante Batinović, Mirko Marić, Frane Jerković, Domagoj Kuran, Duje Manenica, Marin Tomas i Goran Obradović. Ante Batinović je sad s 15 pogodaka vodeći strijelac lige. Drugi je njegov suigrač Dragan Brečić s 13 pogodaka... Oba pogotka za Omladinac postigao je protiv Neretve Mario Antica. Pogađao je za 1:1 te 2:2, a nakon toga sedam pogodaka gostiju...

Također u 2. kolu, kad je Neretva 11:0 dobila Omladinac kod kuće, Orebić je na svom terenu nadigrao Konavljanin s 8:0, međutim, sad 1:0 za Konavljanin u Čilipima.

01. svibanj 2024 15:28