NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

KOMIN BARJAK VIJE I PJEVA U SAV GLAS Gusar jesen zaključio maestralno, za čistu peticu!

3. prosinca 2017. - 17:09

Gusar je jesenski prvak Prve županijske nogometne lige. Nije napravio kiks u zadnjem kolu. Naprotiv, nadigrao je na svojoj Pržini sa čak 5:0 Maestral (Jure Vladimir i Darko Dodig po dva te jedan Alen Oršulić). Momčad trenera Marija Oršulića osvojila je ove jeseni sve bodove kod kuće, a odigrala je na svom terenu ukupno sedam utakmica. Prvo je u 1. kolu bila bolja od prvaka, Župe dubrovačke. Zatim je u 3. kolu savladala doprvaka (Croatia Gabrili), a nakon toga, u 5. kolu, prva ove sezone iznenadila Neretvu iz Metkovića, prvog favorita lige. Nakon te tri velike pobjede bila je uspješnija kod kuće od Slavena, pa Konavljanina, ONK Metković i sad na kraju jeseni od Maestrala.

Uoči sezone Gusarov predsjednik Marjan Scipioni je isticao: 'Neretva je favorit, ali to će trebati na terenu pokazati'. Dodao je tada kako se Gusar neće predati. 'Žuti' iz Komina su sa strane donijeli 11 bodova: tri pobjede (Jadran 1929., Žrnovo i Omladinac), dva remija i samo jedan poraz, i to od Hajduka 1932. u Vela Luci s 3:2. Neodučeno su oba puta odigrali na Pelješcu: 2:2 s Grkom prošlo kolo u Potomju, a prije toga u 6. kolu 1:1 s prvim pratiteljem, Orebićem, koji je na kraju jeseni savladao na svojoj Trstenici Slaven s 1:0. Pogodak vrijedan tri boda i naslova doprvaka postigao je za pelješke 'kapetane' Josip Tolušić u 8. minuti. Domaćin je imao četiri minute poslije kazneni udarac, ali je pokušaj Ivana Čepa pročitao Tomi Saltarić, vratar Slavena. Međutim, unatoč tome, Orebić također ima razloga za zadovoljstvo. Ističu na Trstenici: 'Neretva nam gleda u leđa, tko je tom mogao promisliti uoči početka sezone!'

Prvi favorit je jesen zaključio na trećem mjestu sa četiri boda manje od Gusara i bodom manje od Orebića. Neretva je na nakon dva poraza u nizu (Orebić kod kuće, Slaven u gostima, ukupno tri poraza je upisala ove jeseni - prvo od Gusara u Kominu), ostvarila pobjedu, i to je sa čak 7:0 nadigrala posljednjeplasirano Žrnovo. Uvjerljiva je u 13. kolu bila kod kuće i Croatija protiv Omladinca s Lastova (4:0). U zadnjem kolu od sastava iz samog vrha kiksao je jedino Hajduk 1932., koji je na svom terenu odigrao protiv Konavljanina (samo) 2:2. Konavljanin je 'otkinuo' dva boda Župi dubrovačkoj na svojoj Trstenici, a sad je isto uspio još jednom sastavu iz vrha. Momčad iz Čilipa je povela u Vela Luci pogotkom Pera Opušića u 51. minuti. Domaćin je izjednačio u 64. minuti (Hrvoje Gugić). U 76. minuti opet vodi Konavljanin, i opet je strijelac za goste bio Pero Opušić. Domaćin je u 82. minuti poravnao na 2:2 pogotkom Ivana Šeparovića.

U Smokvici Jadran 1929. je dobio ONK Metković s 3:2. Gosti su vodili s 2:0 (Stipan Marević u 17. i Roko Brečić u 35. minuti)  , ali na kraju peta pobjeda sastava iz Smokvice, koji je ove jeseni iznenadio, kao i Konavljanin, Župu dubrovačku i Hajduka 1932., obojici je 'otkinuo' planirana dva boda, i to je uspio ne kod kuće, već u Čibači (3:3) i Vela Luci (1:1). Pohvalit će se i s pobjedom kod kuće protiv prošlogodišnjeg doprvaka (Croatia Gabrili). Jadran 1929. ima utakmicu manje. Još ima igrati protiv Omladinca s Lastova. Ima priliku jesen zaključiti u gornjem domu, na sedmom mjestu. Preokret protiv ONK Metković potpisali su Silvano Cetinić u 44., Ivica Grbeša u 47. i Mladen Salečić iz kaznenog udarca u 86. minuti. Domaćin je u 85. minuti ostao s desetoricom. Isključen je bio Nikola Žalac.

Čeka nas zanimljivo proljeće. Gusar ima najteži raspored, pogotovo na početku drugog dijela. Neretva, šuška se, posegnut će za pojačanjima. Župa dubrovačka nije dignula ruke od borbe za naslov. Dočekuje Gusara već u 1. kolu nastavka, potom joj dolazi vrlo brzo i Neretva... Orebić ide Gusaru, domaćin je Neretvi. Kad će taj proljetni dio prvenstva?

SEMAFOR 13. kolo
Petak, 1. prosinca, Čibača:
Župa dubrovačka - Grk 5:0, nedjelja, 3. prosinca, Komin: Gusar – Maestral 5:0, Smokvica: Jadran 1929. – ONK Metković, Gabrili: Croatia – Omladinac 4:0, Vela Luka: Hajduk 1932. – Konavljanin 2:2, Metković: Neretva – Žrnovo 7:0, Orebić: Orebić – Slaven 1:0.

1. Gusar 32 boda (34:10), 2. Orebić 29 bodova (27:10), 3. Neretva 28 bodova (49:15), 4. Župa dubrovačka 28 bodova (28:10), 5. Hajduk 1932. 26 bodova (31:17), 6. Croatia 24 boda (26:14), 7. ONK Metković 20 bodova (21:21), 8. Jadran 1929. Smokvica (utakmica manje) 17 bodova (25:26), 9. Konavljanin 17 bodova (22:33), 10. Slaven 15 bodova (22:24), 11. Grk 11 bodova (16:32), 12. Maestral 5 bodova (11:31), 13. Omladinac (utakmica manje) 4 boda (8:39), 14. Žrnovo 3 boda (8:45).

26. travanj 2024 03:17