NogometDRUGA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

SOKOL DOBIO RAT Bez pobjednika u Popovićima i Putnikovićima

5. studenog 2017. - 19:05

Sokol je dobio Rat te je sad sam na vrhu budući je SOŠK 1919. osvojio (samo) bod protiv Putnikovića. Momčad iz Dubravke je na Gnjilama s 3:1 bila bolja u 4. kolu od momčadi iz Kune. Povela je već u 2. minuti (Nikša Đurić), a u prvom poluvremenu nije realizirala kazneni udarac (Baldo Bjeloš). U nastavku Rat je izjednačio na 1:1 u 65. minuti (Dario Totić). Nakon toga dva pogotka Sokola: Baldo Bjeloš u 72. i Ivo Kovačević u 84. minuti za treću pobjedu ove sezone, prvu u ulozi domaćina.

SOŠK 1919. je dva puta vodio protiv Putnikovića. Mario Buško u 10. minuti je bio strijelac za 1:0, dok je Dario Andrović u 40. minuti pogodio za 2:1. Putnikovići su preko Vinka Barbira izjednačili na 1:1 u 23. minuti, a na 2:2 pogotkom Nikole Jeića u 68. minuti. SOŠK 1919. je i dalje bez poraza, kao i Sokol, ali je dva puta odigrao bez pobjednika (prvi put protiv Sokola na Grudi u 2. kolu, također 2:2). Putnikovići su stigli do prvog boda ove sezone nakon tri poraza.

Osim u Putnikovićima bez pobjednika je bilo i u Popovićima gdje su se ogledali Enkel i Faraon, a tamo je baš bilo zanimljivo. Enkel je poveo u 10. minuti pogotkom Maroja Miloševića. Faraon je do poluvremena izjednačio, i to u 31. minuti (Mario Katić), a u nastavku s nova dva pogotka došao do 3:1 (Mate Ćuk u 56. te Marin Perin u 76. minuti). Sve do 88. minute je bilo plus dva za goste, a tada kazneni udarac za domaćina, kojeg je realizirao Tomislav Vodopija. Dvije minute poslije mrežu Faraona za konačnih 3:3 zatresao je Pero Saulan.

Zadnje kolo je super zanimljivo. Faraon dočekuje u zadnjem kolu prvog dijela vodeći Sokol, Enkel je domaćin SOŠK-u 1919., a u Kuni se igra derbi začelja.

SEMAFOR 4. kolo
Nedjelja, 5. studenog, Popovići:
 Enkel – Faraon 3:3, Putnikovići: Putniković – SOŠK 1919. 2:2, Gruda: Sokol – Rat 3:1

1. Sokol 10 bodova (11:5),
2. SOŠK 1919. 8 bodova (12:8), 3. Enkel 7 bodova (15:7), 4. Faraon 7 bodova (12:9), 5. Putniković 1 bod (4:13), 6. Rat bez boda (3:15).