NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

2. KOLO Neretva nosi sve pred sobom, čak šest sastava ima svih 6 bodova, foto s Gnjila!

18. rujna 2017. - 01:58

Neretva nije imala milosti prema Omladincu. Dobila je sastav s Lastova na svom terenu sa čak 11:0. Nakon samo 11 minuta igre u Metkoviću bilo je već 4:0, na poluvremenu 8:0, a u nastavku je prvi favorit prvenstva postigao još tri pogotka...

U zapisniku utakmice Neretva - Omladinac piše, strijelci: 1:0 Marin Tomas (6), 2:0 Ante Batinović (7), 3:0 Frane Jerković (11), 4:0 Mirko Marić (11), 5:0 Dragan Brečić (19-11m), 6:0 Frane Jerković (31), 7:0 Nedjeljko Kaleb (34), 8:0 Frane Jerković (45), 9:0 Dario Barbir (54), 10:0 Marin Tomas (57), 11:0 Marin Čužić (83).

Maksimalan učinak na startu ima čak šest sastava. Orebić, Hajduk 1932., Slaven, Gusar i Croatia imaju kao i Neretva na svom kontu šest bodova. Orebić je ostvario kao i Neretva uvjerljivu pobjedu. Na svojoj Trstenici je dobio Konavljanina sa čak 8:0 (Ivano Čepo i Josip Tolušić po dva te Blago Roso, Dino Marić, Antonio Ivanković i Mario Badžek).

Gusar i Župa dubrovačka su osvojili bod(ove) u gostima u 2. kolu. Gusar je slavio u Smokvici. Postigao je tri pogotka za sva tri boda. Dva puta je mrežu domaćina zatresao Eduard Raguž, a jednom Zrinko Šuman. Župa dubrovačka je bila bolja u Krvavcu. Dobila je Maestral s 2:1. Viktor Lekaj je doveo Župu dubrovačku u vodstvo u 68. minuti. Domaćin je izjednačio osam minuta poslije pogotkom Andreja Bebića, a pobjedu sastavu iz Čibače donio je kapetan Velimir Kajba u 82. minuti.

Na Moćnom lazu gledatelji su vidjeli šest pogodaka. U prvom poluvremenu po dva sa svake strane, Hajduk 1932. je dva puta vodio, ONK Metković dva puta anulirao minimalnu prednost domaćih. U drugom poluvremenu opet dva pogotka u mreži gostiju, ali niti jedan u mreži domaćina (Igor Žuvela je postigao dva pogotka za Hajduk 1932., a po jedan Antonio Bačić i Ivan Šeparović, dok su strijelci za ONK Metković bili Josip Šiljeg i Tonči Jerković).

U Gabrilima Croatia je pogotkom Vlaha Grbešića iz kaznenog udarca u 16. minuti savladala Grk.

Na Gnjilama Slaven je slavio protiv Žrnova sa 4:0 (Ivo Mostahinić u 31., Antun Šmanjak u 40., Ivan Pulić u 56. te Jurica Ivanković u 73. minuti bili su strijelci za domaćina).

FOTOGRAFIJE Slaven - Žrnovo 4:0

SEMAFOR 2. kolo
Nedjelja, 17. rujna, Metković:
Neretva – Omladinac 11:0, Vela Luka: Hajduk 1932. – ONK Metković 4:2, Krvavac: Maestral – Župa dubrovačka 1:2, Smokvica: Jadran 1929. – Gusar 0:3, Gabrili: Croatia – Grk 1:0, Orebić: Orebić – Konavljanin 8:0, Gruda: Slaven – Žrnovo 4:0.

1. Neretva
 6 bodova (15:1), 2. Orebić 6 bodova (10:1), 3. Hajduk 1932. 6 bodova (7:2), 4. Slaven 6 bodova (6:1), 5. Gusar 6 bodova (5:1), 6. Croatia 6 bodova (3:0), 7. Grk 3 boda (3:2),  8. Župa dubrovačka 3 boda (3:3), 9. Maestral bez boda (2:4), 10. ONK Metković bez boda (2:6), 11.-12. Žrnovo i Jadran 1929. Smokvica bez boda (1:6), 13. Konavljanin bez boda (1:12), 14. Omladinac bez boda (0:14).

Raspored 3. kola
Nedjelja, 24. rujna, Žrnovo: Žrnovo – Maestral, Čilipi: Konavljanin – Slaven, Lastovo: Omladinac – Orebić, Metković: ONK Metković – Neretva, Potomje: Grk – Hajduk 1932., Komin: Gusar – Croatia, Čibača: Župa dubrovačka – Jadran 1929.

25. travanj 2024 06:07