Sport Nogomet

NOGOMET / PRETKOLO HRVATSKOG KUPA

NERETVANAC SREĆE Povijesni uspjeh Opuzenaca!

Bolji početak sezone nisu mogli zamisliti Opuzenci. Prva utakmica – pobjeda – i to povijesna. Neretvanac je na svojoj Podvornici nadigrao sa 4:0 Suhopolje te će prvi put u svojoj povijesti zaigrati u završnici Hrvatskog nogometnog kupa.Sve je bilo kristalno jasno nakon uvodnih 15-ak minuta. Nedjeljko Kešina je dva puta primio loptu u kaznenom prostoru Suhopolja, prebacio s desne na lijevu nogu te pogađao. Prvi put je naciljao desni gornji kut gola vratara Kristijana Dumenčića, a drugi put je lijevom zakucao pod prečku u lijevu stranu. Njegov niz nastavio je Duje Medak, i tu je Kešina imao prste, a potom je pogodio i Dino Deak. Neretvanac je izborio kazneni udarac. Namjeru kapetana je pročitao vratar Suhopolja, ali je Deak prvi stigao do odbijene lopte te ovaj put nije bilo spasa za goste.- Dobro smo se pripremili. Znali smo koliko Suhopolje može. Vrućina, koja je stvarala dodatne probleme i od koje smo strahovali, osjetila se na mojim igračima tek u nastavku utakmice. Srećom, već smo bili osigurali pobjedu. U nastavku smo, kad je sve bilo riješeno, pazili da se tko ne ozlijedi jer nas već u nedjelju čeka nova utakmica. Počinje prvenstvo, a nas na startu čeka susjedski derbi s Neretvom - istaknuo je Goran Proleta, trener Neretvanca.Već nakon 2:0 domaći su počeli razmišljati o idućem suparniku u Kupu Hrvatske, a to će biti netko od prvoligaša. S nestrpljenjem se iščekuje ime suparnika...Uspjehom Neretvanca naša županija će tako imati nakon nekoliko godina dva svoja predstavnika u završnici Hrvatskog nogometnog kupa (GOŠK Dubrovnik je po uspješnosti u Hrvatskom kupu među 16 najboljih u posljednjih pet sezona te je bio lišen igranja u Županijskom nogometnom kupu prošle sezone. Šesnaestorici najboljih je osigurano mjesto u 1. kolu završnice Hrvatskog nogometnog kupa).Tonči Vlašić