DOBILI OBOJICA Tomić na vrhu Španjolske, Proleta u Češkoj ostao u igri za prvaka

26. siječnja 2020. - 00:25
ČEŠKA Zaključen je prvi dio, a u 22. kolu USK Praha je dobila kod kuće Armex Dečin s 96:78. Domagoj Proleta je bio drugi strijelac utakmice te treći asistent domaćina. Dubrovčanin je postigao 17 koševa, imao 3 skoka i 4 asistencije, pogodio je 6 od 9 šuteva iz igre te 5 od 7 slobodnih bacanja. Proveo je u igri gotovo 32 minute. Samo je učinkovitiji bio njegov suigrač, Amerikanac Raheem Appleby, koji je postigao 30 koševa te jedini imao bolju valorizaciju. Proleta i ekipa su u prvom krugu prvenstva zauzeli sedmo mjesto s polovičnim učinkom (11 pobjeda i isto toliko poraza) u konkurenciji dvanaest sastava te će u drugom krugu igrati za prvaka, dok će se plasirani od devetog do dvanaestog mjesta boriti za ostanak.

ŠPANJOLSKA Barcelona je dočekala Real Betis te bila bolja sa 77:59. Ante Tomić je igrao 22 minute. Postigao je 6 koševa, pogodio 2 od 3 šuta za dva te oba slobodna bacanja. Imao je 7 skokova i 3 asistencije. Na tablici je Barcelona sama na vrhu s 15 pobjeda i 4 poraza, pobjedom više od Real Madrida, koji tek ima odraditi obvezu 19. kola u kojem je gost Manrese u nedjelju, 26. siječnja. Zaragoza je treća sa 14 pobjeda i 5 poraza, četvrte Tenerife imaju 13/6, dok je Manresa dvanaesta s 8/10, a Real Betis na 15. mjestu u konkurenciji sedamnaest klubova (5/14).

26. travanj 2024 18:54