KošarkaPRVA HRVATSKA LIGA KOŠARKAŠA

PALI U JAZINAMA Dubrovnik nestao u Zadru nakon prvog poluvremena

8. prosinca 2019. - 14:51
Nije uspio Dubrovnik iznenaditi neporažene Jazine Arbanasi u legendarnoj zadarskoj dvorani. Lider je dobio i devetu utakmicu ove sezone, a Dubrovnik je nakon tri pobjede u nizu, ukupno pet, upisao treći poraz.

Jazine Arbanasi - Dubrovnik 92:70, a sve je izgledalo dobro u prvom pouvremenu za momčad trenera Željka Vreće, koja je 'nestala' u nastavku. Naime, Dubrovnik je na poluvremenu vodio s 38:37. Petar Dubelj je ubacio 12 koševa, a Ivan Vodopija već tad bio nadomak 'double double' učinka (11 koševa i 8 skokova). Toni Mustapić nije promašio (6 koševa, 1/1 iz igre te 4/4 slobodna bacanja), kao ni Paolo Antonio Urukalo (slobodna bacanja 4/4). Ivan Perković je ubacio jedinu tricu Dubrovnika u prvom poluvremenu iz jednog pokušaja. Druge nije išlo za tricu (Dubelj 0/5, a Vlaho Raguž, koji je postigao 2 koša, 0/3), ali unatoč tome Dubrovnik je imao prednost.

U nastavku vrlo brzo su Jazine Arbanasi stekle osjetnu prednost. Treću četvrtinu, koju su dobile sa čak 33:11, otvorile su s 9:0. U 25. minuti prvi put su imale dvoznamenkastu prednost (54:44), dvije i pol minute poslije vodile su s 20 razlike (65:45)... Dubelj je utakmicu zaključio s 20 koševa, pet skokova i pet asistencija, Vodopija je ostvario 'double double' (16 koševa i 11 skokova). Koš domaćina pogađali su još Perković (8), Mustapić (6), Jakov Vujičić (6), Raguž (6), Urukalo (4), Karlo Kalafatović (2) i Petar Koprivica (2).

Do kraja 2019. godine Dubrovnik ima odigrati još dvije utakmice. Idući vikend dočekuje Omiš Čagalj tours, a sedam dana poslije je gost Rudeša. Zaostalu utakmicu 1. kola protiv Ribola Kaštela u Gospinom polju odigrat će 11. siječnja 2020. godine. Sedam dana poslije počinje drugi dio prvenstva. Tada je Ribola Kaštela domaćin Dubrovniku.
27. travanj 2024 06:50