VRATILI SE KOD SPURSA TE IM UZVRATILI Vodiš s 23 razlike, gubiš s 15, otvoriš utakmicu sa 41:21, a zatvoriš s 30:10

17. studenog 2019. - 08:55
Portland Trail Blazers je 28. listopada upisao poraz kod San Antonio Spursa sa 113:110. To mu je bio prvi poraz u gostima nakon što je dobio prethodna dva gostovanja u sezoni (Sacramento Kings i Dallas Mavaricks), a dvadeset dana poslije put ga je opet doveo u goste Spursima, ali sad je bio uspješniji sa 121:116.

Blazersi su otvorili utakmicu vodstvom 4:0, imali su već u prvoj četvrtini, koju su dobili sa 41:23, i 20 koševa viška (41:21). U drugoj četvrtini bilo je i 23 koša viška (46:23), a u trećoj četvrtini su bili na plus 15 (79:64).

Spursi su u završnici treće četvrtine napravili 19:4 te od 77:86 stigli do 96:90, a na početku posljednje serijom 10:1 otišli do 15 koševa viška (106:91). Blazersi nakon tih 29:5 Spursa rade 11:0, pa u završnici utakmice 10:0. Kad se sve zbroji dobili su zadnjih osam i pol minuta utakmice s 20 koševa razlike – od 91:106 stigli su do 121:116. Četiri minute prije kraja Spursi su vodili sa 111:104.

Mario Hezonja je ušao s klupe. Pet koševa je ubacio u završnici prve četvrtine te još tri u posljednjoj. Igrao je ukupno 16 minuta. Pogodio 2 od 4 šuta iz igre od čega jednu tricu iz tri pokušaja te tri od četiri slobodna bacanja. Imao je tri skoka i dvije asistencije. CJ McCollum je bio prvi strijelac i prvi asistent Blazersa s 32 koša i sedam asistencija,  prvi asistent (7), Hassan Whiteside prvi skakač (12 skokova i 21 koš), Damian Lillard je ubacio 22 koša...

LaMarcus Aldrige je bio prvo ime Spursa (30 koševa i 13 skokova).

Blazersi u gostima imaju polovičan učinak (4/4), ali kod kuće 1/4. San Antonio je također na učinku 5/8, ali 4/4 kod kuće, a 1/4 u gostima. Blazersima je utakmica kod Spursa bila prva od ukupno šest gostovanja u nizu. Za dva dana su kod Houston Rocketsa, pa idu u New Orleansu, Milwaukee, Cleveland i Chicago. Doma su Hezonja i ekipa opet 28. studenog kad im dolazi Oklahoma.
27. travanj 2024 05:25