KošarkaKOŠARKAŠKA EUROLIGA

FENERBAHČE I DALJE ČEKA SUPARNIKA U POLUFINALU Tomić i ekipa izborili majstoricu u Istanbulu

27. travnja 2019. - 01:27
Igrat će se majstorica, ogled između četvrtog Anadolu Efesa i pete Barcelone Lassa imat će peti čin, koji će se igrati 30. travnja u Istanbulu.

Nakon prve dvije utakmicu koje su odigrane u domu Anadolu Efesa bilo je 1:1 (domaćin je dobio prvu sa 75:68, a gost drugu sa 74:72), a nakon nove dvije u Barceloni rezultat je 2:2 (gost je dobio treću, a domaćin četvrtu). U Blaugrani samo 48 sati nakon što je Anadolu Efes slavio sa čak 102:68, Barcelona Lassa je bila bolja s 82:72.

Gosti su u četvrtoj utakmici vodili nakon prve četvrtine (22:15), te na poluvremenu (38:36), ali u trećoj četvrtini je bilo 27:12 za domaćina, koji je s 13 koševa viška dočekao posljednjih deset minuta. Ante Tomić je bio drugi strijelac i drugi skakač domaćina. Za 19 minuta provedenih u igri postigao je 13 koševa (šiut za dva 6/9, slobodna bacanja 1/2), imao 6 skokova i 2 blokade. Četvrtu utakmicu četvrtfinala između Barcelone Lassa i Anadolu Efesa u Blaugrani pred 7.000 gledatelja sudio je Sreten Radović.

Pobjednik majstorice u Istanbulu će prvog dana Final foura igrati protiv Fenerbahčea, koji je s 3:1 u četvrtfinalu izbacio Žalgiris. CSKA Moskva i Real Madrid su suparnici u drugom polufinalu. CSKA Moskva je s 3:1 dobila Baskoniu u čijoj će se dvorani 17. i 19. svibnja igrati Final four, dok je Real Madrid, branitelj naslova, u četvrtfinalu bio uspješniji od Panathinaikosa. Jedino je Real Madrid u četvrtfinalu uspio slaviti sa čistih 3:0.

27. travanj 2024 06:22