KošarkaKOŠARKAŠKA EUROPA

BARCELONA KUĆI PJEVAJUĆI Dubrovčanin opet slavio pobjedu protiv Reala usred Madrida!

24. ožujka 2019. - 23:30
Opet je Ante Tomić s Barcelonom slavio ove sezone usred Madrida, dobio Reala, najvećeg rivala u njegovom domu. Prvo je to uspio u finalu španjolskog Kupa, a sad, 35 dana poslije, dobio je važnu bitku za poziciju broj jedan u doigravanju. Real Madrid - Barcelona Lassa 76:82 u 24. kolu španjolskog prvenstva.

Real je u svom domu, pred više od 12.000 gledatelja, vodio samo u dva navrata. I to na početku utakmice s 3:2, te na početku druge četvrtine s 19:17. Barcelona je nakon trice Sergia Llulla i prvog vodstva Reala napravila 11:0. Domaćin je prvu četvrtinu zaključio serijom 7:0 te uspio izjednačiti, a potom i povesti na početku druge četvrtine. Međutim, Barcelona sad radi 7:0 te vodi s 24:19. Više nije ispustila vodstvo. Imala je i plus 9 u drugoj četvrtini (38:29), u trećoj u dva navrata plus 10 (55:45 i 57:47), te još jednom plus 10 u zadnjoj četvrtini (76:66).

Tomić je igrao 23 minute. Nije ga išao šut (3/9 – 6 koševa), ali bio je prvi skakač  Barcelone i prvi asistent utakmice (6 skokova i 7 asistencija). Najviše je ubacio kod Barcelone Thomas Heurtel (15 koševa), a i prvi strijelac Reala je postigao 15 koševa (Jaycee Carroll).

Barcelona vodi s 20/4, Real Madrid je drugi s 18/6, treća je Baskonia sa 17/7, četvrta Valencia i peta Unicaja imaju po 15/9...
26. travanj 2024 03:20