HEZONJA 23 KOŠA ZA 25 MINUTA Jazzeri projurili Madison Square Gardenom

21. ožujka 2019. - 07:49
Pogodio je tricu za jedino vodstvo Knicksa (3:2) na utakmici, potom još jednu za 11:15. Od tih prvih 11 koševa Knicksa na utakmici njegovih je bilo 8. Sjeo je na klupu u trenutku kad su gosti vodili s 22:16. Ušao je opet pred kraj prve četvrtine te još jednom pogodio, ovaj put za dva (10 koševa). Utah je dobila prvu četvrtinu 39:25. U drugoj je Hezonja igrao kratko te bio bez ubačaja, a u trećoj je bio još bolji nego u prvoj četvrtini - 13 koševa. Tri minuta prije kraja treće četvrtine sjeo je na klupu. Nije više ulazio u igru. U tom trenutku je bio prvi strijelac Knicksa, a na kraju drugi. Prestigao ga je jedino Kevin Knox, koji je nakon izlaska Dubrovčanina ubacio još 11 te utakmicu zaključio s 27 koševa. Hezonja je ukupno igrao 25 minuta. Postigao je 23 koša. Pogodio je 8 od 13 šuteva od čega 4 od 5 šuteva za tricu. Imao je 2 skoka i asistenciju.

Knicksi nisu uspjeli zaustaviti Donovana Mitchella i Joe Inglesa, prvi je ubacio 30 koševa pogodivši pet trica, a drugi je šutirao samo trice te pogodio 6 od 9 šuteva, dok je pod košem bez greške bio Rudy Gobert. Ubacio je svih sedam šuteva. Mitchell je utakmicu zaključio s 30 koševa, Ingles i Gobert s po 18. Utah Jazz je vodio sa čak 37 koševa (100:63), na kraju slavio s 21 (137:116), te stigao do pete uzastopne pobjede. Niz je počeo pobjedom sa 17 razlike u gostima kod Phoenixa, zatim je dobio kod kuće Minnesotu s 20, a Brooklyn sa 16, dok je 48 sati prije gostovanja u Madison Square Gardenu s 21 razlike bio bolji u Washingtonu. Jazzeri su dobili 10 od zadnjih 13 utakmica, a Knicksi jednu od zadnjih 11. Utah je sedma momčad Zapada sa 42/29, i vrlo blizu je potvrde nastupa u doigravanju, dok su Knicksi najslabija momčad lige sa 14/58.

Knicksi su protiv Utah počeli svoj niz od šest utakmica u svom Madison Square Gardenu. U petak dočekuju Denver, u nedjelju Los Angeles Clipperse, zatim im idući tjedan dolaze Toronto, Miami te Chicago. Do kraja sezone imaju odigrati ukupno deset utakmica. Zadnju 11. travnja kod kuće protiv Detroita.

Hezonja je mjesec dana bio zbog ozljede izvan parketa. Od kad se vratio, a ovo mu je treća utakmica, ima prosjek od 16 koševa po utakmici.
26. travanj 2024 11:12