KošarkaPRVA HRVATSKA LIGA KOŠARKAŠA

RASPJEVANI DUBROVNIK 'Zakucao' jesenskog prvaka u Gospinom polju

24. veljače 2019. - 22:03
Dubrovnik je dobio Jazine Arbanasi sa čak 29 razlike – 96:67. Uzvratio je jesenskom prvaku za poraz u Zadru u prvom dijelu sa 16 razlike. Budu li na kraju Dubrovnik i Jazine Arbanasi imali isti broj pobjeda i poraza, momčad trenera Željka Vreće će biti u prednosti.

Na poluvremenu je Dubrovnik imao 10 koševa viška (45:35), a zadnju četvrtinu je dobio s 29:14. Nadskakao je suparnika. Imao 15 skokova više (45:30). Imao je daleko više raspoloženih igrača. Filip Vujičić je bio prvi strijelac domaćina. Postigao je 25 koševa, pogodio 10 od 11 šuteva za dva. Imao je 8 skokova, te po jednu asistenciju, osvojenu loptu i blokadu. I Ivan Vodopija je bio u klubu 'plus 20'. Ubacio je 21 koš, dodao tome 7 skokova, 5 asistencija, te 2 blokade. Još je dvoznamenkast u napadu bio Petar Dubelj s 11 koševa (5 skokova, 5 asistencija i 4 osvojene lopte). Koš zadarske momčadi pogađali su još: Vlaho Raguž 8 koševa (6 skokova), Toni Mustapić 7, Petar Koprivica 6, Jure Boban 5, Vedran Soko, Nikola Došen i Maro Lučić po 4. Soko je imao 4 asistencije, Došen 7 skokova, 3 asistencije i jednu blokadu, a Lučić po dva skoka i asistencije, te jednu blokadu. Još su igrali Antonio Petrović i Niko Stasjuk.

Dubrovnik je i dalje peti. Ima 10 pobjeda i 7 poraza, pobjedu manje, a poraz više od dvojca, koji dijeli treće mjesto (Agrodalm i Jazine Arbanasi). Vodi Sonik Puntamika s 13 pobjeda i 4 poraza, dok je druga Dubrava s 12 pobjeda i 5 poraza.

Dubrovnik je u 18. kolu gost Rudeša. Do kraja ligaškog dijela je ukupno pet kola. Četiri prvoplasirana će igrati u doigravanju za prvaka.
25. travanj 2024 19:16